Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Rusya, “sıradan” insanlara, dijital para satışını yasaklamayı planlıyor

Rusya Maliye Bakanı Yardımcısı Alexey Moiseev, dijital para birimlerinin bir saadet zinciri olmadığını öne sürmenin zor olduğunu belirterek sıradan insanlara bu para birimlerinin satışının yasaklanması gerektiğini söyledi. Yerel TV kanalı Rossiya 24’e bir röportaj veren Moiseev, dijital para birimlerinin satın alma konusunda hükümetin sadece “nitelikli” yatırımcılara izin vermesini istedi. Moiseev, devamında şunu söyledi: “Sıradan insanlar için hayatta olmaz çünkü bunlar para kaybına neden olabilecek çok tehlikeli yatırımlardır.”   Çelişkili ifadeler Rusya Başbakan Yardımcı olan Igor Shuvalov, geçtiğimiz günlerde Çin’in pazar...

Rusya Maliye Bakanı Yardımcısı Alexey Moiseev, dijital para birimlerinin bir saadet zinciri olmadığını öne sürmenin zor olduğunu belirterek sıradan insanlara bu para birimlerinin satışının yasaklanması gerektiğini söyledi.

Yerel TV kanalı Rossiya 24’e bir röportaj veren Moiseev, dijital para birimlerinin satın alma konusunda hükümetin sadece “nitelikli” yatırımcılara izin vermesini istedi. Moiseev, devamında şunu söyledi:

“Sıradan insanlar için hayatta olmaz çünkü bunlar para kaybına neden olabilecek çok tehlikeli yatırımlardır.”

 

Çelişkili ifadeler

Rusya Başbakan Yardımcı olan Igor Shuvalov, geçtiğimiz günlerde Çin’in pazar hakimiyetini kırabilmek için devlet destekli bir Bitcoin madencilik şirketi kurulacağını doğrulamıştı. Bu açıklamanın üzerinden çok geçmeden Maliye Bakanlığı yetkilisinden böyle bir çıkışın gelmesi şaşırttı.

Sıradan insanların herhangi bir dijital para birimini satın almalarının nasıl engelleneceği kafalarda soru işareti yaratırken gelecekte ilk adım olarak satışa aracılık eden sitelerin yasaklanabileceği iddia ediliyor.

Siz ne düşünüyorsunuz? Sizce, Rusya’da sıradan insanların Bitcoin veya diğer dijital para birimlerini satın alması engellenebilir mi? Yorumlarınızı aşağıda bulunan yorum bölümünden paylaşabilirsiniz.

 

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl