Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Süper güçlerin Bitcoin savaşında Rusya’dan dev hamle

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin‘in danışmanlarından Dmitry Marinichev‘in bir ICO aracılığıyla 100 milyon Dolar toplamayı planladığı ve toplanan bu paranın bir Rus madencilik şirketini kurmak için kullanılacağı öğrenildi. Tamamen yerli üretim cihazlar kullanılacak Kurulacak olan şirket, Bitcoin ve kripto para birimlerini detaylı bir şekilde araştırmaya odaklanacak. Şirkette kullanılacak cihazlar tamamen Rus üretimi olacak. Ancak şu ana kadar madencilik cihazı üreten bilinen bir Rus firmasının olmaması kafalarda soru işareti yarattı. Hedef yüzde 30’a ulaşmak Marinichev’e göre Rusya, bu şirketle birlikte küresel madencilik...

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin‘in danışmanlarından Dmitry Marinichev‘in bir ICO aracılığıyla 100 milyon Dolar toplamayı planladığı ve toplanan bu paranın bir Rus madencilik şirketini kurmak için kullanılacağı öğrenildi.

Tamamen yerli üretim cihazlar kullanılacak

Kurulacak olan şirket, Bitcoin ve kripto para birimlerini detaylı bir şekilde araştırmaya odaklanacak. Şirkette kullanılacak cihazlar tamamen Rus üretimi olacak. Ancak şu ana kadar madencilik cihazı üreten bilinen bir Rus firmasının olmaması kafalarda soru işareti yarattı.

Hedef yüzde 30’a ulaşmak

Marinichev’e göre Rusya, bu şirketle birlikte küresel madencilik kapasitesinin yüzde 30’una sahip olabilir.

Sektör ABD ve Çin’in egemenliğinde

Şu anda Bitcoin madenciliğinin büyük bir bölümü ABD ve Çin’in hakimiyeti altında. Rusya, bu sekörde de oyun kuran bir ülke olmak istiyor.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl