Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Resmen açıklandı: Rusya, resmi bir dijital para birimi başlatıyor

Yerel basında çıkan haberlere göre Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Moskova’da yapılan basına kapalı bir toplantıda “CryptoRuble” isminde resmi bir dijital para birimi başlatılacağını bildirdi. Devlet tarafından başlatılacak olan bu dijital para birimi, devlet organlarından bağımsız kuruluşlar ya da kişiler tarafından madencilikle çıkarılamayacak. Sadece yetkili makamlar tarafından verilecek ve onlar tarafından kontrol edilip muhafaza edilecek. Bakan da doğruladı Haberleri ülkenin Haberleşme Bakanı Nikolay Nikiforov da doğruladı. Rusya’nın merkez bankasının üst düzey yetkililerinden biri olan Olga Skorobogatova da kısa bir süre...

Yerel basında çıkan haberlere göre Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Moskova’da yapılan basına kapalı bir toplantıda “CryptoRuble” isminde resmi bir dijital para birimi başlatılacağını bildirdi.

Devlet tarafından başlatılacak olan bu dijital para birimi, devlet organlarından bağımsız kuruluşlar ya da kişiler tarafından madencilikle çıkarılamayacak. Sadece yetkili makamlar tarafından verilecek ve onlar tarafından kontrol edilip muhafaza edilecek.

Bakan da doğruladı

Haberleri ülkenin Haberleşme Bakanı Nikolay Nikiforov da doğruladı. Rusya’nın merkez bankasının üst düzey yetkililerinden biri olan Olga Skorobogatova da kısa bir süre önce dijital bir resmi para biriminin başlatılacağı sinyallerini vermişti.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl