Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Rusya, dijital para birimlerini yasallaştırma yolunda adım adım ilerliyor

Rusya, dijital para birimlerini yasallaştırmaya ve düzenlemeye oldukça yaklaşmış görünüyor. Rusya Başbakan Yardımcısı Yury Trutnev, verdiği bir röportajda Rusya merkez bankasının ülkenin ilk dijital para birimi takas platformu Voskhod’u onayladı. Trutnev, konuyla ilgili olarak “Dijital para birimleriyle ticaret yapmak için bir platform yaratma ihtimalini düşünüyoruz. Merkez bankası bu konuda bizi destekliyor.” dedi ve şunu ekledi: “Voskhod, ülkede dijital para birimleriyle çalışma hakkını yasal olarak elde eden ilk sistem oldu.”   Rusya’da Bitcoin’in son durumu Rusya’da Bitcoin’le ilgili gelişmeler diğer tüm...

Rusya, dijital para birimlerini yasallaştırmaya ve düzenlemeye oldukça yaklaşmış görünüyor.

Rusya Başbakan Yardımcısı Yury Trutnev, verdiği bir röportajda Rusya merkez bankasının ülkenin ilk dijital para birimi takas platformu Voskhod’u onayladı.

Trutnev, konuyla ilgili olarak “Dijital para birimleriyle ticaret yapmak için bir platform yaratma ihtimalini düşünüyoruz. Merkez bankası bu konuda bizi destekliyor.” dedi ve şunu ekledi:

“Voskhod, ülkede dijital para birimleriyle çalışma hakkını yasal olarak elde eden ilk sistem oldu.”

 

Rusya’da Bitcoin’in son durumu

Rusya’da Bitcoin’le ilgili gelişmeler diğer tüm ülkelerden daha hızlı ilerliyor. Son haberlerde, Bitcoin madenciliği yapan şirketlerle ülkenin Gazprom gibi dev enerji şirketlerinin bir ortaklık yapabileceği kaydedildi. Ayrıca, Moskova Menkul Kıymetler Borsası’nın dijital para birimleri alıp satmaya imkan tanıyacağı öne sürüldü.

Rusyalı yetkililerin, bir süredir dijital para birimlerine yasal bir çerçeve çizmek için çalıştığı ve resmi mevzuatın ilan edilmesinin an meselesi olduğu biliniyor.

Ülkede son yaşanan gelişmelerle birlikte Bitcoin, Rusya’da yasal bir ödeme şekli olabilir.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl