Rusya, kripto para ticaretini yasallaştırmak için kanun tasarısı hazırlıyor

Rusya'nın Maliye Bakanlığı onaylı borsalarda kripto para ticaretini yasalaştırmak için bir kanun tasarısı hazırlığı içerisinde.

Rusya’nın Maliye Bakanlığı onaylı borsalarda kripto para ticaretini yasalaştırmak için bir kanun tasarısı hazırlıyor. Bakanlık, onaylanmış ticaret platformlarının bir listesini hazırlıyor.

Bazı borsalar yasallaştırılacak

Rus Maliye Bakanı Aleksey Moiseev, gazetecilere verdiği demeçte, bakanlığının resmi borsalarda kripto para ticaretinin yasal hale getirilmesine destek verdiğini söyledi.

“Sınırlamak ve düzenlemek istemiyoruz, ancak bazı sınırlar koyacağız” şeklinde konuşan bakan, “Hali hazırda herhangi bir kripto paraya sahip olanlara hiçbir şey olmayacak” diye ekledi.

Bakan sözlerine şöyle devam etti:

“Bu, [kripto para birimlerinin] alım satımının bir şekilde standartlaştırılacağı ile ilgilidir. Genel fikir, alım-satımın resmi olması gerektiğidir, ilan edileceği gibi, yasallaştırılacaktır.”

Moiseev, hangi ticaret platformlarının yasallaştırılacağına ilişkin olarak şunu söyledi:

“Şimdi bu konuda [onaylanmış borsaların listesi] aktif olarak tartışacağız. Bu sorun şu anda çözülmedi. Gerisi az çok net.”

Putin, doğru düzenlemenin gerekliliğini vurguladı

Kripto para ve ICO’ları düzenleyen yasa tasarısının önümüzdeki Mart ayında kabul edilmesi bekleniyor. Cumhurbaşkanı Vladimir Putin, kripto para birimleri ile ICO’lar için düzenleyici çerçevenin gelecek yıl 1 Temmuz’a kadar tamamlanmasını istedi.

Putin, basılı medya ve haber ajanslarının başkanlarıyla Perşembe günü yaptığı bir toplantıda, kripto para piyasası için doğru yasa düzenlemesine kesinlikle ihtiyaç duyulacağını vurguladı.

Putin, RT’nin aktardığına göre “Bizim düzenlememiz yeterince verimli olmazsa hükümet, insanların içine düşebileceği zor durumlardan sorumlu olacak.” dedi.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl