Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Rusya Maliye Bakanlığı, Bitcoin’i yasallaştırmak için çalışıyor

Rusya Maliye Bakanlığı, yıl sonuna kadar Bitcoin de dahil olmak üzere dijital para birimlerini yasallaştırmak için bir yasa tasarısı üzerinde çalışıyor. Merkez Bankası da bu konuda çalışmalar yürütüyor. Maliye Bakanı Anton Siluanov, Russia 1 televizyonuna Cumartesi günü verdiği demeçte, dijital para birimlerinin dolaşımını düzenlemek için bir kanun tasarısı hazırladıklarını söyledi. ‘Yıl sonuna kadar bitecek’ Siluanov, şunları kaydetti: “Tüm ülkeler bu finansal aracın kullanımını yasallaştırmak için çalışıyor ve çok değişkenler, yani bugün bir fiyat, yarın başka bir fiyat var. Yatırımcıların aldatılmaması...

Rusya Maliye Bakanlığı, yıl sonuna kadar Bitcoin de dahil olmak üzere dijital para birimlerini yasallaştırmak için bir yasa tasarısı üzerinde çalışıyor. Merkez Bankası da bu konuda çalışmalar yürütüyor.

Maliye Bakanı Anton Siluanov, Russia 1 televizyonuna Cumartesi günü verdiği demeçte, dijital para birimlerinin dolaşımını düzenlemek için bir kanun tasarısı hazırladıklarını söyledi.

‘Yıl sonuna kadar bitecek’

Siluanov, şunları kaydetti:

“Tüm ülkeler bu finansal aracın kullanımını yasallaştırmak için çalışıyor ve çok değişkenler, yani bugün bir fiyat, yarın başka bir fiyat var. Yatırımcıların aldatılmaması için bir yönetmelik gerekiyor. Maliye Bakanlığı yıl sonuna kadar bu yasa tasarısını hazırlayacak.”

Bakan, sözlerinin devamında Bitcoin gibi dijital para birimlerinin yasaklanmasının hiçbir anlamı olmadığını ve bunları yasalarca düzenlemek gerektiğini ifade etti.

Öte yandan ülkenin merkez bankası da dijital para birimlerini yasallaştırmak üzerine çalışmalar yürütüyor.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl