Rusya’nın en büyük bankası Sberbank, kripto hizmetleri sunacak

Rusya'nın en büyük bankası Sberbank, bireysel müşterilerine kripto para alım satım hizmetleri sunmaya hazırlanıyor. Söz konusu hizmetlerin haziran ayı içerisinde sunulacağı belirtiliyor.

sberbank

ABD, dijital varlık endüstrisi üzerindeki baskısını sürdürürken, dünyanın geri kalanı ilerlemeye devam ediyor. Özellikle, ABD’deki düzenleyici yaptırımların ardından ülke dışındaki kripto yatırımları hız kazandı. Şimdi de Rusya’nın en büyük bankası olan Sberbank, bireysel müşterilerine kripto para alım satım hizmetleri sunmaya hazırlanıyor.

TASS haber ajansının haberine göre, söz konusu hizmetler, bu ay içerisinde devreye alınacak.

“Yakında on milyarlarca ruble değerinde dijital varlık ihraç edeceğiz”

Öte yandan Sberbank başkan yardımcısı Anatoloy Popov ise, “Bireysel yatırımcılar hakkında konuşacak olursak, ikinci çeyrekte, haziran ayında bu işlevin bireyler için açılacağını düşünüyoruz. Bireyler, dijital finansal varlıklar satın alabilecek, bunları satabilecekler ve nakit parayla takas edebilecekler.” dedi.

Popov, Nisan 2022’de Sber’in dijital finansal varlıkların ihracı ve dolaşımı için bir platform açma izni aldığını hatırlattı. Başkan yardımcısı, “Şu anda ihraç tutarları açısından halihazırda milyarları buluyoruz.” dedi. Popov ayrıca, yakın gelecekte en büyük borçluların platforma katılması ve on milyarlarca ruble ihraç gerçekleştirmesi gerektiğini sözlerine ekledi.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl