Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Vitalik Buterin ve Rus kalkınma bankasından kritik anlaşma

Birkaç gün önce yayınladığımız haberde, Ethereum’un kurucusu Vitalik Buterin‘in bir dizi kritik görüşmeler yapmak için Rusya’da bulunduğunu duyurmuştuk. Haberde, Buterin’in Rus devletinin kalkınma bankası olan Vnesheconombank’ın üst düzey yetkilileriyle bir toplantı yapacağını belirtmiştik. Bugün bu beklenen toplantı gerçekleşti ve Ethereum’u yakından ilgilendiren somut bir gelişme yaşandı. Buterin, Ethereum Vakfı adına Vnesheconombank ile bir ortaklık anlaşması imzaladı. Anlaşmaya göre Ethereum Vakfı, Rusya’da kurulacak yeni bir blockchain araştırma merkezi için VEB ile birlikte çalışacak. Vakıf ayrıca anlaşma çerçevesinde, dağıtık defter teknolojisi ve...

Birkaç gün önce yayınladığımız haberde, Ethereum’un kurucusu Vitalik Buterin‘in bir dizi kritik görüşmeler yapmak için Rusya’da bulunduğunu duyurmuştuk. Haberde, Buterin’in Rus devletinin kalkınma bankası olan Vnesheconombank’ın üst düzey yetkilileriyle bir toplantı yapacağını belirtmiştik.

Bugün bu beklenen toplantı gerçekleşti ve Ethereum’u yakından ilgilendiren somut bir gelişme yaşandı.

Buterin, Ethereum Vakfı adına Vnesheconombank ile bir ortaklık anlaşması imzaladı. Anlaşmaya göre Ethereum Vakfı, Rusya’da kurulacak yeni bir blockchain araştırma merkezi için VEB ile birlikte çalışacak. Vakıf ayrıca anlaşma çerçevesinde, dağıtık defter teknolojisi ve Ethereum platformu için uzmanlık eğitimi verecek.

Ortaklık, Rusya’daki Ethereum uzmanlarından oluşan topluluğa ve Ethereum başta olmak üzere blockchain teknolojilerine dayalı projelere destek sağlamayı amaçlıyor.

Buterin, imzanın ardından yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Ethereum ve VEB arasındaki işbirliği, blockchain teknolojisiyle ilgili araştırma-geliştirme faaliyetlerine katılmak ve bu teknolojinin Rusya’daki devlet kuruluşlarına adaptasyonunu hızlandırmak için eşsiz bir fırsat verecek.”

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl