Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Rusya’da Bitcoin kullanımı giderek artıyor

Rus hükümetinin bir süredir kripto para birimlerinin yasal olarak kabulu için çalışmalar yürüttüğünü biliyoruz. Bununla birlikte ülkede birçok işletme halihazırda Bitcoin kabul ediyor. Bitcoin’i sistemlerine entegre eden işletmelerin sayısı her geçen gün artıyor. Bu işletmeler arasına son olarak Rus çiftçi kooperatifi Lavkalavka katıldı. Lavkalavka, Bitcoin’i kendi mağazalarında, kafelerinde ve lavkalavka.com’da kabul etmeye başladı. Müşteriler, Lavkalavka’dan Bitcoin’le ödeme yaparak çiftlik ürünleri satın alabiliyorlar. Resmi internet sitesinde sürdürülebilir kalkınma, sorumlu tüketim ve organik tarımın desteklenmesiyle ilgilenen ideolojik insanların bir araya geldiği bir...

Rus hükümetinin bir süredir kripto para birimlerinin yasal olarak kabulu için çalışmalar yürüttüğünü biliyoruz. Bununla birlikte ülkede birçok işletme halihazırda Bitcoin kabul ediyor. Bitcoin’i sistemlerine entegre eden işletmelerin sayısı her geçen gün artıyor.

Bu işletmeler arasına son olarak Rus çiftçi kooperatifi Lavkalavka katıldı. Lavkalavka, Bitcoin’i kendi mağazalarında, kafelerinde ve lavkalavka.com’da kabul etmeye başladı. Müşteriler, Lavkalavka’dan Bitcoin’le ödeme yaparak çiftlik ürünleri satın alabiliyorlar.

Resmi internet sitesinde sürdürülebilir kalkınma, sorumlu tüketim ve organik tarımın desteklenmesiyle ilgilenen ideolojik insanların bir araya geldiği bir hareket olarak tanımlanan Lavkalavka, 17 Temmuz’dan bu yana Bitcoin’le ödeme yapma fırsatı sunuyor. Bitcoin’le ödeme kabuluna başlanan ilk gün 3 müşterinin bundan yararlandığı kaydedildi.

‘Bitcoin, gündelik hayatımızın bir parçası haline geliyor’

Kooperatifin kurucusu Boris Akimov, konuyla ilgili olarak şunları söyledi:

“Son zamanlarda birçok insan Bitcoin’den çeşitli nedenlerle faydalanan, kripto meraklıları olarak adlandırılan uzmanlar haline geldi. Bu insanlara kafelerimizde çiftlik ürünlerini ve yemekleri kolayca ödeyebilme imkanı vermek istiyoruz. Ürünlerimize bedelsiz olarak doğrudan ödeme yapmalarını sağlamak istiyoruz. Sanal para birimlerini normal para birimine dönüştürme konusunda endişelenmiyoruz. Bu teknoloji gündelik hayatımızın bir parçası haline geliyor ve kullanıcılarının Lavkalavka’dan alışveriş yapmalarını kolaylaştırmak istiyoruz.”

Rusya’da Bitcoin’i kabul eden birçok işletme bulunuyor. Rusya’daki Burger King restoranlarında Bitcoin kabulüne bu yaz ayları içerisinde başlanacağı açıklanmıştı. Öte yandan ülkede Bitcoin ATM’lerin varlığı da her geçen gün artıyor.

Sizce Rusya’da daha fazla işletme Bitcoin’i kabul etmeyi sürdürecek mi? Tahminlerinizi aşağıda bulunan yorum bölümünde bizimle paylaşın.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl