S2F modeli yaratıcısı Plan B: Üçüncü Bitcoin alımımı yaptım

Anonim Bitcoin savunucusu ve yatırımcısı Plan B, toplamda 3. kez Bitcoin alımı yaptığını açıkladı. 1.8 milyon takipçili Twitter hesabından konuşan Plan B, "Çoğu insanın 'Bitcoin öldü' dediği zamanda alım yapıyorum" dedi.

Stock to flow (S2F) modeliyle ün kazanan ve kripto para yatırımcılarının takip ettiği simalardan biri haline gelen anonim finans insanı Plan B, kendi yatırım geçmişinde 3. kez Bitcoin alımı yaptığını belirtti.

“Her zaman ‘Bitcoin öldü’ dediklerinde alım yapıyorum”

1.8 milyon takipçili Twitter hesabından bilgi veren anonim Bitcoin savunucusu şu ifadeleri kullandı:

“İlk Bitcoin yatırımım 2015 yılındaydı ve o zaman BTC 400 dolardı. Grafikteki ilk sarı nokta… O zaman çoğu kişi ‘Bitcoin öldü’ diyordu. İkinci Bitcoin yatırımım ise 2018 yılında, S2F modelini yayımladığım dönemdeydi. Fiyat 4 bin dolar civarındaydı ve o zaman da çoğunluk ‘Bitcoin öldü’ diyordu. Üçüncü yatırımım ise şimdi… 20 bin dolar civarında… Çoğunluk yine ‘Bitcoin öldü’ diyor”

100 bin dolar tahmini tutmamıştı

Hatırlanacağı üzere Plan B, Bitcoin’in 2021 yılı sonuna kadar en fazla 288 bin dolara çıkacağını iddia ediyordu. 2021’in sonuna kadar 100 bin dolar tahmini de yapan Plan B, bu tahmini gerçekleşmeyince de yatırımcılardan tepki almıştı. Plan B bu yılın başlarında da, analizlerinin, Bitcoin’in 2023 sonunda 100 bin dolara ulaşacağını gösterdiğini söylemişti. Ancak ünlü analist, yine bu sene Nisan ayında yaptığı bir yorumda da Bitcoin’in bir daha hiçbir zaman 24 bin 500 doların altına inmeyeceği iddiasında bulunmuştu.

Plan B’nin stok-akış modeli, Bitcoin’in dolaşımdaki arzına ve her yıl çıkarılan coin miktarına dayalı olarak belli bir gelecekteki dolar değerlemesini hesaplıyor.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl