Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Rus havayolu şirketi S7 Airlines’dan Ethereum atağı

Rusya’nın en büyük havayolu şirketlerinden S7 Airlines, Alfa-Bank ile işbirliğine giderek Ethereum Blockchain’i üzerinde bilet satışı gerçekleştirmek için bir proje başlattı. Bankaya göre böyle bir girişimin en önemli avantajlarından biri ödemelerin hızlı bir şekilde tamamlanması. Geçtiğimiz hafta Rusya’nın en büyük havayolu şirketi olan Aeroflot da benzer bir girişimde bulunmuştu. Şirket yetkilileri, bilet alımlarında Bitcoin’i bir ödeme yöntemi olarak kabul etmek için çalışmalara başladıklarını açıklamıştı. Araştırmaların sonucuna göre şirket, yıl sonunda Bitcoin’i kabul edip etmeme konusunda bir karar verecek. Öte yandan...

Rusya’nın en büyük havayolu şirketlerinden S7 Airlines, Alfa-Bank ile işbirliğine giderek Ethereum Blockchain’i üzerinde bilet satışı gerçekleştirmek için bir proje başlattı.

Bankaya göre böyle bir girişimin en önemli avantajlarından biri ödemelerin hızlı bir şekilde tamamlanması.

Geçtiğimiz hafta Rusya’nın en büyük havayolu şirketi olan Aeroflot da benzer bir girişimde bulunmuştu. Şirket yetkilileri, bilet alımlarında Bitcoin’i bir ödeme yöntemi olarak kabul etmek için çalışmalara başladıklarını açıklamıştı. Araştırmaların sonucuna göre şirket, yıl sonunda Bitcoin’i kabul edip etmeme konusunda bir karar verecek.

Öte yandan Rusya’da bulunan Burger King restoranlarında da yakın bir zamanda Bitcoin, bir ödeme yöntemi olarak kabul edilecek.

Devlet yetkilileri yakından ilgileniyor

Son olarak Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in Blockchain teknolojilerine ve Ethereum’a yakın ilgisi bilinen bir gerçek. Rus yetkililer, Bitcoin ve Ethereum gibi kripto para birimlerine yasal bir çerçeve çizmek için çalışmalar yürütüyor. Hatta Rus merkez bankasının ulusal bir kripto para biriminin geliştirilmesi uğraşında olduğu iddiaları da öne sürülmüştü.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl