SAGA, Binance’e fırtına gibi girdi: Yüzde 20 bin arttı

Launchpool projesi olarak açıklandıktan sonra Binance kullanıcılarının 13.4 milyar dolar değerde BNB ve FDUSD kilitleyerek rekor ilgi gösterdiği SAGA'nın genel listelemesi de bugün başladı. 1. katman blok zinciri projesi, listeleme öncesi gördüğü ilgiye benzer bir şekilde adeta akına uğradı. SAGA, yüzde 19.600'den fazla yükseldi ve 7.89 doların da üzerine çıktı.

saga coin nedir

Oyun odaklı 1. katman blok zinciri projesi olan Saga Protocol’un kendi token’ı olan SAGA, Binance’te büyük yükseliş yaşadı. Genel listelemeye bugün açılan SAGA, yüzde 19.600 artış yaşadı. Binance kullanıcılarının da büyük ilgi gösterdiği proje için borsa üzerinde Launchpool duyurusunun ardından 13.4 milyar dolar değerde BNB ve FDUSD stake edilmişti.

Daha önceki Launchpool projelerinin hiçbiri 13 milyar dolar değerde stake görmemişti. Son projelerden ENA ve ETHFI da 13 milyar dolar barajına yaklaşmışlar ama geçememişlerdi.

“Sonsuza kadar ölçeklenme” özelliği

Saga kurucusu ve CEO’su olan Rebecca Liao’nun “1. katmanlar yaratmak için 1. katman projesi” olarak tanımladığı Saga’nın, ana zincire bağlı olan küçük zinciler sayesinde “sonsuza kadar ölçeklenme” özelliğinin olduğu yorumu yapılıyor. “Yatay ölçeklenme” olarak da adlandırılan bu sistem içerisine şu ana kadar 350’den fazla proje dahil oldu.

Aslında Saga bahsedildiği gibi bir oyun odaklı blok zinciri projesi değil ancak katılımcıların çoğunun bu alana yoğunlaşması, onun bu şekilde isim yapmasına vesile oldu. Testnet içerisindeki projelerin %80’inden fazlası oyun odaklıydı.

Binance’e fırtına gibi girdi

Ana ağ güncellemesi de bugün yapılan ve Binance’te genel listelenmesi başladıktan sonra büyük bir alım furyası gören SAGA, borsada 7.8 doları da geçti. Yükseliş oranı ise % 20 bine yaklaştı.

Sahtesi çıktı, %100 düştü

Öte yandan blok zinciri güvenlik firması PeckShield, BNB Chain üzerinde sahte bir SAGA token çıkarıldığını ve bir balinanın da 72 BNB karşılığında fiyatı sıfırladığını belirtti. PeckShield, “Aynı isimdeki sahte SAGA, yüzde 100 düştü” dedi.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl

1 yorum

  1. serhat imrek Yanıtla

    mexc uygulamasında aldığım coin saga aldım ama aldığım coin saga1 bir diye değiştirildi