SBF’den yeni açıklama: Bir rakibimiz dedikodularla bizi yenmeye çalışıyor

FTX borsasının CEO'su Sam Bankman-Fried, isim vermeden Binance'i "kendilerini yenmek istemek"le itham etti. Twitter'dan yazan SBF, son cümlesinde ise CZ'ye zeytindalı da uzattı ve "Ekosistem için birlikte çalışırsak çok mutlu olurum" dedi.

Dün Binance CEO’su CZ’nin açıklamalarıyla başlayan ve Binance’in FTT token’larını satma kararıyla devam eden gerginlikte FTX CEO’su Sam Bankman-Fried tansiyonu düşürmeye çalışırken, müşterilere ve yatırımcılara da güven verdi.

“Birlikte çalışmaktan mutlu olurum”

Twitter’dan bugün bir kez daha konuyla ilgili görüşlerini yazan ve bilgi veren Bankman-Fried şu ifadeleri kullandı:

“Bir rakibimiz doğru olmayan dedikodularla bizi yenmeye çalışıyor. FTX’in durumu iyi. Varlıklar iyi. FTX’in müşteri varlıklarını karşılayacak gücü vardır. Müşteri varlıklarıyla yatırım yapmıyoruz. Hazine tahvillerine bile yatırım yapmıyoruz. Tü çekim işlemlerini gerçekleştirdik. Gerçekleştirmeye de devam edeceğiz. Bankalar ve node’larda yavaşlık olabilir. Yavaş da olsa her şey regüle bir biçimde devam ediyor. 1 milyar dolardan fazla değerde varlık için GAAP denetimlerimizi yaptırmıştık. Müşteri varlıklarını koruma konusunda uzun bir geçmişimiz var. Ve bu durum, bugün de geçerliliğini koruyor. Ekosistem için CZ ile birlikte çalıacak olsak bu beni çok mutlu ederdi”

Ne olmuştu?

Cumartesi günü 585 milyon dolar değerde FTT token Binance borsasına gönderilmişti. Pazar günü ise Binance CEO’su Changpeng Zhao, FTX borsasının kendilerinin aleyhinde olacak şekilde arkalarından lobi faaliyetinde bulunduğunu ve bu yüzden de ellerindeki FTT token’ların hepsini satacaklarını açıklamıştı.

Sam Bankman-Fried daha sakin ve barışçıl bir dille CZ’ye karşılık vermiş, FTX’in kardeş şirketi olan Alameda Research’ün CEO’su Caroline Ellison da CZ’ye, satmak istedikleri FTT’leri 22 dolardan satın alabilecekleri yönünde bir tweet atmıştı.

FTT token’ın sabah saatlerinden bu yana 22 dolar seviyelerinde seyretmesi de dikkat çekiyor.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl