SBF ile ilgili büyük iddia: “4 milyar doları kimseye söylemeden çekti”

İflasın eşiğinde olan FTX borsasının kurucusu ve CEO'su konumundaki Sam Bankman-Fried ile ilgili kripto para dünyasında bomba etkisi yaratacak bir iddia daha ortaya atıldı.

Binance’in almaktan vazgeçtiği FTX borsasının CEO’su Sam Bankman-Fried ile ilgili önemli bir iddia daha ortaya atıldı. Ünlü haber ajansı Reuters’in verdiği bilgiye göre SBF, FTX’in kardeş şirketi Alameda’daki durumu düzeltmek maksadıyla en az 4 milyar dolar değerdeki fonları bu şirketin hesaplarına geçirdi.

Haberde transferlerin Mayıs ve Haziran ayları içinde yapıldığı belirtilirken, konunun Voyager Digital’la ilgili bir kredi anlaşmasında yaşanan kayıplardan dolayı ortaya çıktığı yazıldı.

“Korktuğu için haber vermedi”

Reuters’in haberinde arıca SBF’nin bu transferler konusunda FTX tarafındaki hiçbir yöneticiye bilgi vermediği de kaydedildi. Genç CEO’nun haber vermemesindeki sebebin, dışarıya bilgi sızmasını önlemek olduğu da yazıldı.

Yeni anlaşmayı etkiler mi?

Reuters’in bu haberi, yeniden fon toplama arayışındaki FTX’in bu çalışmalarına da balta vurabilir. SBF, bugün çalışanlarına yeniden bir yatırım alma durumu olduğunu ve konunun gelecek hafta açıklığa kavuşacağını söylemişti. FTX ile görüşmelerde bulunan kişilerden birinin de TRON kurucusu Justin SUn olduğu da biliniyor.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl