Şampiyon boksör Klitschko’dan Ukrayna’ya yardım için NFT koleksiyonu

Ukraynalı efsane ağırsıklet boksörü, iki kez dünya şampiyonu ve şu anda ülkesinde Rus işgaline karşı savaşan Wladimir Klitschko, savaşta zarar görenlere yardım ve destek sağlamak için NFT koleksiyonu oluşturma kararı aldı. Elde edilen gelirlerin tümü Ukrayna Kızıl Haç'a ve UNICEF'e aktarılacak.

Boks dünyasının efsaneleri olan Klitschko kardeşler ülkelerini Rus işgaline karşı savunmak ve Ukrayna halkına yardım etmek için mücadeleye devam ediyor. Bilindiği üzere iki ağırsıklet şampiyonu kardeşlerden Vitali, şu anda Kiev belediye başkanı ve şehrin savunmasındaki önemli figürlerden biri oldu.

New York’lu WhIsBe ile birlikte çıkarılacak

Diğer kardeş Wladimir Klitschko da, kardeşi gibi Ukrayna halkına yardım etmekten geri kalmayacağını açıkladı. Wladimir Klitschko, “Ukrayna için Vandalz: WhIsBe x Wladimir Klitschko” başlıklı koleksiyonu açıkladı.

New York’lu anonim sokak sanatçısı WhIsBe ile ortaklaşa çıkarılacak NFT koleksiyonu 100, 1000 ve 10 bin dolarlık parçalardan oluşacak.

Konuyla ilgili konuşan eski şampiyon, projenin çok önemli bir yardım kampanyası olduğunu belirtti ve “Sanat her seviyede güzellikler yaratabiliyor, iyi işler için, insanlığa hizmet için kullanılabiliyor” dedi. Koleksiyondan elde edilen gelirin tamamı Ukrayna Kızıl Haç’ına ve UNICEF’e aktarılacak.

WhIsBe de konuyla ilgili yaptığı açıklamada, böyle bir amaç için eserlerini yaratmaktan ve gelişen teknolojiyle birlikte yardıma ihtiyacı olanlara anında destek sağlamak için çalışacak olmaktan çok mutlu olduğunu belirtti.

Ukrayna bayrağı 6.75 milyon dolara satılmıştı

Koleksiyon, Ukraynalılara yardım için başlatılan NFT projelerinden sadece bir tanesi… Ukrayna’ya destek için oluşturulan bir Ukrayna bayrağı NFT’si de 2 Mart tarihinde tam 6.75 milyon dolara satılmıştı. Ukrayna için yapılan kripto para yardımlarının toplamı da 65 milyon doları aşmış durumda…

Klitschko kardeşler, tüm maddi zenginliklerine ve şöhretlerine karşın Rus işgali altında olan ülkelerinden ayrılmamış ve askeri düzeyde savaşmaya devam ederek, örnek teşkil etmişlerdi.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl