Samsung’dan Bitcoin ETF’i: Yarın işleme açılıyor

Güney Koreli dünyaca ünlü elektronik devi Samsung’un varlık yönetimi kolu Samsung Asset Management, kısa bir süre önce Hong Kong’da bir Bitcoin borsa yatırım fonunu (ETF) piyasaya sürdüğünü duyurarak şirketin blok zinciri ve kripto para sektörüne dönük hızla büyüyen ilgisini resmen göstermiş oldu.

Yerel medyadaki habere göre Samsung, ‘Samsung Bitcoin Futures Active ETF’inin 13 Ocak’ta Hong Kong borsasında listeleneceğini duyurdu.

Önceki iki ETF’yi takip edecek

Her ikisi de geçen yıl elektronik devi tarafından piyasaya sürülen ve halka açık olan şirketin önceki iki ETF’inde (Samsung Blockchain Technology ETF ve Samsung Asia Pacific Metabus ETF) olduğu gibi, listeleme Samsung Asset Management tarafından gerçekleştirilecek.

Yeni listelenen ETF, özellikle CME Bitcoin Futures ve CME Micro-Bitcoin Futures’a odaklanacak ve Chicago Ticaret Borsası’nda (CME) listelenen Bitcoin vadeli işlem ürünlerine yatırım yaparak Bitcoin’in spot fiyatını takip edecek.

Samsung Asset Management Hong Kong’un başkanı Park Seong-jin gelişmeyle ilgili olarak şunları söyledi:

“Bitcoin’e yatırım yapmak isteyenlerin artık Samsung’un Bitcoin ETF’inde yeni bir seçeneği var. Samsung’un vadeli işlemlere dayalı ETF’lerin uzun vadeli operasyonunun bilgi birikimini ve risk yönetimi deneyimini yansıtan rekabetçi bir ürün.”

Samsung’un kriptoya olan ilgisi dikkat çekiyor

Bu arada Samsung, Web3 teknolojilerine olan ilgisiyle tanınıyor. Şirket, kripto para cüzdan uygulamasını 2019’un başlarında Samsung Galaxy S10’a entegre ederek, özel anahtarların güvenli bir şekilde saklanmasını ve donanım tabanlı mekanizmalar aracılığıyla kripto para varlıklarının yönetilmesini mümkün kılmıştı.

Şirket, Ekim 2022’de akıllı cihazları için “özel bir blok zinciri” güvenlik sistemi olan Knox Matrix’i duyurmuştu. Bu sistem, her bir akıllı cihazın diğerlerinin faaliyetlerini izlemesini, erişim verilerini paylaşmasını sağlayarak bağlı cihazlardan oluşan bir ağın güvenliğini artırmayı ve böylece oturum açma sürecini kolaylaştırmayı amaçlıyor.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl