Samsung’dan akıllı cihazlar için Blockchain sistemi

Dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinden biri olan Samsung, akıllı cihazları güvende tutmak için onları blok zinciri üzerine yerleştirmeyi içeren yeni bir yöntem geliştiriyor.

Dün gerçekleştirilen Samsung Geliştirici Konferansı’nda şirket, Galaxy cihazlarını, TV’leri, teknolojik aletlerini ve daha fazlasını korumak adına ‘özel bir blok zinciri sistemi’ içerecek, henüz piyasaya sürülmemiş bir güvenlik çözümü olan Samsung Knox Matrix’i duyurdu.

Bağlantılar daha güvenli hale getirilecek

Şirket ayrıca, güvenlikten ödün vermeden oturum açma işlemlerini daha kolay hale getirmek için Knox Matrix’in kimlik bilgilerini bir cihazdan diğerine aktarırken aralarında paylaşılan bilgileri de koruyabileceğini ileri sürüyor.

Samsung’un verdiği örneğe göre, Knox Matrix ile telefonların TV’de film izlemek ya da klimayı çalıştırmak için yaptığı bağlantılar artık daha güvenli.

Samsung’un aktardığına göre sistem, Android, Tizen ve diğerleri dahil olmak üzere tüm Samsung cihaz işletim sistemleriyle kullanım için “birleşik bir güvenlik SDK’sı” (yazılım geliştirme kiti) sunuyor.

Teknoloji, Samsung’un akıllı telefonlarını, tabletlerini ve giyilebilir cihazlarını hem donanım hem de yazılım düzeyinde bilgisayar korsanlarına karşı koruyan mevcut Knox platformunu geliştiriyor.

Knox Matrix sistemiyle ilgili çok fazla ayrıntı mevcut değil. Yeni sistemin ne zaman çıkacağı ve hangi cihazların destekleyeceği de henüz belli değil.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl