Samsung, blockchain tabanlı bir platform başlatıyor

Elektronik devi Samsung'un bilgi teknolojileri hizmetleri sunan bir yan kuruluşu olan Samsung SDS, yapay zeka ve blockchain teknolojisi ile desteklenecek yeni bir dijital finans platformu başlatıyor.

TNW’nin haberine göre, elektronik devi Samsung’un bilgi teknolojileri hizmetleri sunan bir yan kuruluşu olan Samsung SDS, yapay zeka ve blockchain teknolojisi ile desteklenecek yeni bir dijital finans platformu başlatıyor.

Nexfinance adı verilen platform dijital kimlik yönetimi, finans konsiyerji ve otomatik sigorta ödemeleri gibi hizmetler sunacak. Son iki hizmet yapay zekayı, dijital kimlik yönetimi hizmeti ise bilgilerin güvenli bir şekilde iletilmesini sağlamak için blockchain’i kullanacak.

Finans platformu açık kaynaklı olacak, bu sayede müşteriler üçüncü taraf çözümleri uygulayabilecek. Seul’deki bir basın toplantısında konuşan bir Samsung yetkilisi, “Nexfinance, yeni BT teknolojilerinin ve çeşitli harici çözümlerin kolay bir şekilde uygulanmasına izin veren bir platform ve finansal kurumların hızla değişen finansal BT ortamına aktif ve esnek bir şekilde uyum sağlamasına olanak tanıyacak.” dedi.

Şirket, geçtiğimiz yıl dijital kimlik doğrulaması da sağlayan işletmeler arası bir başka blockchain platformu başlatmıştı. Ancak rekabet o dönemden beri arttı. Teknoloji devi Microsoft, geçtiğimiz Şubat ayında dijital kimliğin güvence altına alınması için blokchain teknolojisinden yararlanma planını açıkladı. Ortakları arasında Microfost, IBM ve Accenture’un da yer aldığı Birleşmiş Milletler’in ID2020 girişimi, kimlik yönetimiyle ilgili gizlilik ve güvenlik sorunlarını çözmek için blockchain teknolojisi üzerinde çalışıyor.

Samsung, blockchain ve kripto paralarla oldukça yakından ilgileniyor. Şirketin bu yılın başlarında kripto para madenciliği için ekipmanlar üretmeye başladığı ortaya çıkmıştı.

→ BITCOIN’DEKİ DÜŞÜK HACİMLİ YÜKSELİŞ BİR BOĞA TUZAĞI OLABİLİR

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl