Resmi açıklama: Stellar (XLM), Samsung telefonlarına geldi

Stellar, Samsung'un Blockchain cüzdanı ile entegre edildi. Böylece Samsung'un resmi yerleşik cüzdanında XLM saklamak ve kullanmak mümkün oldu.

samsung

Stellar ağının büyümesi ve gelişimini destekleyen Stellar Geliştirme Vakfı’ndan (SDF) yapılan açıklamada, Stellar’ın Samsung Blockchain Keystore ile entegre edildiği bildirildi.

Entegrasyon neticesinde Samsung cihaz kullanıcılarının Stellar Blockchain cüzdanlarıyla ilişkili anahtarlarını güvenli bir şekilde telefonlarında saklayabilecekleri ifade ediliyor. Böylece özel anahtarı güvenli, basit bir şekilde saklama ve yönetme imkanı sağlanacak.

SDF’nin CEO’su Denelle Dixon, “Kullanıcıların anahtarlarını saklamaları ve onları zincir üzerinde kullanmaları için gerçekten basit bir yol sunmak çok önemli ve bu nedenle heyecanlıyız.” dedi.

Bilgisayarlarda ve çeşitli cihazlarda kullanıcılar adına özel anahtarları tutan çok sayıda yazılım cüzdanı uzun zamandır mevcutken bu yazılımlar güvenlik açıklarının büyük tehdidi altında. Samsung ise geliştirdiği çözümün sağladığı güvenliğe tam anlamıyla inanıyor.

Samsung, Blockchain Keystore’u ilk olarak 2019 yılının Mart ayında Galaxy S10 ile çıkarmıştı. Başlangıçta Ethereum için destek veren teknoloji devi, aynı yılın yazında Bitcoin desteği de sağladı. O günden bu yana stabil kripto paralar da dahil olmak üzere 30’dan fazla kripto para telefona entegre edildi.

Sınırlı sayıda ülke ve telefonda

Samsung’un kripto para cüzdanı şu anda sınırlı sayıda ülke ve telefon modelinde kullanılabiliyor. Şu anda cüzdanın yer aldığı telefon serileri, Galaxy S20, Galaxy Z Flip, Galaxy Note 10, Galaxy Fold ve Galaxy S10’dan oluşuyor. Uygulamanın daha fazla ülkeye ve modele yayılmasıyla Stellar blok zincirinin benimsenmesinin de o oranda artacağı tahmin ediliyor.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl