Samsung CEO’sundan metaverse sözleri: Büyüme fırsatı olarak görüyoruz

Güney Kore'nin çokuluslu dev elektronik şirketi Samsung'un başkan yardımcısı ve CEO'su Jong-Hee Han, hissedarlar toplantısında, robot teknolojileri ve metaverse alanını yeni büyüme fırsatları olarak gördüklerini ve metaverse odaklı cihazlar çıkaracaklarını söyledi.

Dev teknoloji şirketi Samsung da metaverse alanına hızlı bir giriş yapmaya hazırlanıyor. Daha önce de birçok kez metaverse konusunun önemine değinen şirket CEO’su Jong-Hee Han, hissedarlar toplantısında 2022 yılı için en önemli hedeflerini sıraladı. Han, ilerleyen yıllarda da sorunsuz bir büyüme hızı kazanılması için robot ve metaverse teknolojilerine yatırım yapacaklarını belirtti ve  “Büyüme hızımızı, metaverse ve robot teknolojileri gibi yeni iş alanlarını keşfederek artıracağız” dedi.

“Metaverse ile ilgili şirket alımları…”

Şirket alımları ve araştırma-geliştirme üzerine de çok ciddi yatırımlar yapacaklarını belirten Han, “Metaverse ve robot teknolojisi konusunda yapılacak şirket alımlarında kısıtlamaya gitmeyeceğiz. Bir zaman veremem ancak büyümenin devamı için çeşitli alanlarda çalışmaya devam ediyoruz. Müşterilerin metaverse’i her zaman, her yerde deneyimleyebilmeleri için optimize edilmiş metaverse cihazları ve çözümleri geliştireceğiz” “dedi.

Şubat ayı sonunda Barselona’daki bir mobil teknoloji kongresinde de benzer sözler söyleyen konuşan Han, metaverse’le ilgili cihazlar çıkaracaklarını belirmiş ve “Samsung’un ürünlerini bekleyin” demişti.

Robot teknolojisinde ürünler çıkardı

Bilindiği üzere Samsung son senelerde özellikle robot ürünleriyle ön plâna çıkmıştı. Şirket, ilk olarak 2019’da yaşlılara ve bazı işleri yapamayan kişilere yardım etmesi amacıyla Samsung Bot Care adında bir robot çıkarmıştı ve 2021 yılı sonunda da robot teknolojisi konusunda bir pazarlama ekibi kurmuştu. Uluslararası Robot Teknolojileri Federasyonu da kısa süre önce 2025 yılında robot piyasasının değerinin 200 milyar dolar olmasını beklediğini belirtmişti.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl