Samsung, kripto para kaybında yardıma koşacak

Elektronik devi Samsung, telefonlarındaki yerleşik Blockchain cüzdanının kullanıcıları için bir kripto kayıp izleme sistemi oluşturdu.

Samsung, kripto para alanındaki çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Güney Koreli elektronik devi, yazılım şirketi Uppsala ile iş birliği anlaşması imzalayarak Samsung Blockchain Wallet için bir kripto kayıp izleme sistemi oluşturdu.

Konuyla ilgili yapılan resmi açıklamaya göre, Galaxy akıllı telefonlarda yer alacak bu özellik, şüpheli kripto para saldırılarını ve dolandırıcılığını izlemeye, kaybedilmiş kripto paraları bildirmeye yarayacak. Akıllı telefon kullanıcıları, paralarını çalan suçluların bulunmasını ve cezalandırılmasını dilediğinde polise veya mahkemeye konuyla ilgili ayrıntıları teslim edebilecekler.

Sistem nasıl işliyor? Bir Samsung Blockchain Wallet kullanıcısı, cüzdan hizmetini kullanırken kripto para kaybıyla sonuçlanan bir dolandırıcılık veya saldırıyı bildirdiğinde Uppsala’nın Küresel Kripto Olay Aksiyon Merkezi (CIRC), olayı ücretsiz olarak araştırmak, analiz etmek için müşteri hizmetleri düzeyinde iş birliği yapacak. Ekip, mağdurlara delil olarak kullanılabilecek bir izleme raporu ve eğer gerekirse de adli belge konusunda yardım sağlayacak.

Samsung, yakın zaman önce ABD’nin ünlü kripto para borsası Gemini ile de bir iş birliği yapmıştı. Bu iş birliği kapsamında Amerika ve Kanada’daki Samsung kullanıcıları, doğrudan Samsung Blockchain Wallet üzerinden kripto para alım satımı yapabilecekler. Elektronik devi, daha öncesinde ise Blockchain tabanlı canlı yayın platformu Theta.tv ile anlaşma imzalamıştı.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl