Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Samsung, kripto para cüzdanını Ledger cüzdanları ile entegre etti

Samsung, akıllı telefonlarında bulunan dahili kripto para cüzdanını, popüler kripto para cüzdanı markası Ledger ile entegre etti.

Bugün yapılan açıklamada, Galaxy akıllı telefonlarla birlikte gelen Samsung Blockchain Wallet, artık Ledger Nano donanım cüzdanlarını da destekliyor.

Samsung, kripto para cüzdanını 2019 yılında piyasaya sürmüştü. Galaxy S10’larla birlikte piyasaya sürülen cüzdan; Bitcoin, Ether, ERC-20 token’ları ile Tron ve Tron’un TRC-20 token’larını destekliyor.

Samsung’un blok zinciri biriminden sorumlu üst düzey yöneticisi Woong Ah Yoon, “Donanım cüzdanlarını da destekleyerek müşterilerimize sadece gelişmiş kolaylık sağlamakla kalmıyor, aynı zamanda tamamen yeni bir güvenlik seviyesi sunuyoruz. Başlangıcı Nano S ve Nano X gibi Ledger ürünleriyle yapıyoruz. Ardından bunu daha fazla soğuk cüzdana genişletmeyi planlıyoruz.” dedi. Yoon ayrıca son yedi ayda Galaxy blok zinciri ekosisteminin aylık aktif kullanıcısının ikiye katlandığını, Samsung’un yerleşik cüzdanının artık yüz milyonlarca dolarlık varlık sakladığını söyledi.

Samsung, geçen yıl kripto para borsası Gemini ile bir iş birliğine imza atmış ve bunun bir sonucu olarak sınırlı sayıda ülkede kendi kripto para cüzdanı üzerinden kripto para alım satımını mümkün kılmıştı.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl