LG’den Samsung’un Blockchain odaklı telefon hamlesine karşılık

Bir başka Güney Koreli elektronik devi LG'nin Samsung'a karşılık olarak yakında kendi Blockchain odaklı telefonunu piyasaya süreceği söyleniyor.

1023 0

Güney Koreli bir başka elektronik devi LG’nin yakında Blockchain odaklı telefonunu piyasaya süreceği söyleniyor.

The Block’un yerel haber organlarından IT Chosun’dan aktardığına göre, şirket merkeziyetsiz uygulamalar ve Blockchain şirketlerine ilişkin pazar araştırmasını tamamladı.

Haberin dayandırıldığı ve ismi verilmeyen kaynak, büyük ihtimalle LG’nin Samsung’un inovasyon hamlesine karşılık vereceğini söyledi.

Geçtiğimiz hafta, rakip şirket Samsung, “KlaytnPhone” olarak adlandırılan ve Kakao’nun Blockchain platformu Klaytn ile iş birliği içinde geliştirilen Blockchain odaklı bir telefon çıkarmıştı. Galaxy Note 10’un bir varyasonu olarak üretilen telefon, yalnızca Güney Kore’de mevcut ve minimum 1000 dolarlık bir etikete sahip.

Samsung ayrıca, bu yılın başlarında Galaxy S10e, S10, S10+, S10 5G, Note 10 ve Note 10+ telefonları için bir kripto para cüzdanı ve Blockchain uygulama mağazası geliştirdiğini duyurmuştu. Blockchain Keystore olarak adlandırılan bu uygulama, şu anda Kanada, Almanya, Güney Kore, İspanya, İsviçre, ABD ve İngiltere olmak üzere 7 ülkeyle sınırlı. Uygulama, ilerleyen dönemde daha fazla ülkeye ve modele genişletilecek.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Katkıda Bulun