Pundi X’in cüzdanı, Samsung Galaxy S10’a entegre edildi

Pundi X, Samsung'un amiral gemisi telefonu Galaxy S10'a, Pundi X'in XWallet'ının da eklediğini duyurdu.

CoinDesk’in haberine göre, Samsung ve Pundi X, Blockchain alanında birlikte çalışmaya karar vermiş görünüyor.

Pundi X tarafından dün paylaşılan bir blog yazısında, Pundi X’in Samsung Blockchain Wallet ile entegre olduğu ve böylece Galaxy S10 telefonlarının Blockchain uygulama seçeneklerine XWallet’ın da eklendiği duyuruldu.

Açıklamada, “Bu, Blockchain teknolojisini ve Blockchain teknolojisine dayalı dijital varlıkları ana akımın kullanımına sunmak için eşsiz bir fırsat sunuyor.” deniliyor.

Pundi X’in Samsung Galaxy S10’un Blockchain ekosistemine dahil olması, buradaki ilk fintech uygulaması olması açısından da önemli.

Samsung Blockchain Wallet’a XWallet’ın da eklenmesiyle, artık S10 kullanıcıları iki uygulama arasında kripto paralarını taşıyabilecekler. Pundi X’e göre, kullanıcılar kripto paralarını güvenli bir şekilde saklamak için birikim hesabı gibi Samsung’un cüzdanını kullanırken ödeme yapmak için de bir nevi cari hesap olan XWallet’ı kullanabilecekler.

XWallet’ın kullanıcılar tarafından Samsung Blockchain Wallet’a nasıl ekleneceği aşağıdaki videoda gösteriliyor:

XWallet’ın yakın zamanda XPOS’a (Pundi X’in satış noktaları cihazı) entegre edilmesinin S10 kullanıcılarına daha fazla ödeme seçeneği sunacağı da yine yazıda değinilen hususlar arasında.

Amiral gemisi S10’u Mart ayında piyasaya süren Samsung, telefonda kripto para cüzdanının yanı sıra merkeziyetsiz uygulamaların ve Blockchain imzası gibi başka başka özelliklerin olacağını belirtmişti. Bu özellikler henüz tüm dünyada kullanıma sunulmuş değil.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl