Sandbox’un arkasındaki Animoca’dan neobank hi için 30 milyon dolar yatırım

Metaverse uygulaması olmasının yanı sıra aynı zamanda bir yeni nesil bankacılık şirketi de olan hi, Sandbox'un arkasındaki firma olan Animoca Brands'ten 30 milyon dolarlık yatırım alacak. Konuyla ilgili konuşan hi kurucusu Sean Rach, "En büyük avantaJlardan biri de, Animoca bünyesindeki token'larla da uygulamada işlem yapılabilecek olması..." dedi.

Web3 ve metaverse konusunda hizmet veren neobank şirketi hi, yeni ve büyük bir müşteri daha kazandı. Şirket, Sandbox’un arkasındaki firma olan Animoca Brands ile yeni bir anlaşmaya gidiyor.

“Token’lar karta uyumlu olacak”

hi kurucusu olan Sean Rach, ABD medyasından Decrypt’e açıklamalarda bulundu ve Animoca’nın, yatırımcı portföyündeki bir sonraki şirket olacağını söyledi:

“İş birliğimiz birden fazla alanda olacak. Onların ekosisteminde olan müşteriler için bir farkındalık oluşacak. Onlar için yeni fırsatlar ve kampanyalar da olacak. Örnek olarak, Animoca ekosisteminde yer alan SAND, EDU, APE, REVV ve GMEE gibi token’lar, hi şirketinin debit kartıyla da uyumlu olacak”

Alacakları 30 milyon dolarlık yatırımın, var olan ürünlerde önemli geliştirmeler yapmalarını sağlayacağını belirten Rach, kurumsal firmalara da hizmet verilmesinin bir sonraki aşama olduğunu kaydetti.

Animoca’nın kurucularından olan Yat Siu da, hi uygulamasının ve hi protokolünün gelişmesinin, Web3 ekosistemi için büyük bir etki yaratacağını söyledi.

Animoca kurucusu ayrıca, Ethereum için bir 2. katman çözümü olan hi protokolüne değer katmayı umduklarını ve her iki şirketin de, insanların kimliğini doğrulamak amacıyla benzersiz bir mekanizma yaratmak için çalıştığını söyledi.

hi kurucusu olan Rach de, “Google’a kimliğinizle giriş yapıyormuş gibi, Web3 alanına da giriş yaptığınızı düşünün” dedi.

Hatırlanacağı üzere kimlik doğrulaması konusunda token’ı iki gün önce resmen çıkarılan Worldcoin projesi de büyük tepki almaya devam ediyor.

Neobank adındaki finansal kurumlar, yeni teknoloji finans hizmetleri vermeleriyle biliniyorlar. Fiziksel şubeleri bulunmayan bu tarz şirketler bir web sitesi ya da uygulama üzerinden müşterilerinin taleplerini karşılıyorlar. Düşük işlem ücretleri ve yenilikçi ürünleriyle bilinen bu tarz şirketlerin en büyükleri olarak ise Nubank (Brezilya), Chime (ABD), Revolut (İngiltere) ve N26 (Almanya) ön plana çıkıyor.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl