Sandbox kurucusu Animoca Brands’e 45 milyon dolar yatırım

Özellikle son dönemde yaptığı milyonlarca dolarlık metaverse yatırımlarıyla bilinen oyun geliştiricisi şirket Animoca Brands'in Japonya'daki alt şirketi, ülkenin en büyük bankacılık ve finans kurumu olan Mitsubishi UFJ'den (MUFG) 22.5 milyon dolarlık yatırım aldığını açıkladı. Animoca Brands de kendi alt şirketine yine MUFG gibi 22.5 milyon dolar yatırım yaptı ve toplam fon 45 milyon dolar oldu.

Dünyanın ikinci en büyük bankacılık ve finans kuruluşu olarak bilinen ve yönetimi altında toplamda 3.5 trilyon dolardan daha fazla varlık olan Mitsubishi UFJ, metaverse yatırımlarıyla da bilinen Animoca Brands’in Japonya koluna 22.5 milyon dolar yatırım yaptı.

Animoca’nın aynı adı taşıyan Japon alt şirketi (Animoca Brands KK) yatırımı resmi olarak da açıkladı. Ana şirket Animoca Brands de kendi Japon alt firmasına yine Mitsubishi UFJ gibi 22.5 milyon dolar yatırım yaptı ve toplam yatırım 45 milyon dolar oldu.

“NFT, Web3 ve fikri mülkiyet hakları yatırımı…”

Animoca Brands Japonya’dan yapılan açıklamada yatırımın büyük bölümünün popüler fikri mülkiyet hakkı lisanslamalarında kullanılacağı belirtildi ve şu ifadeler kullanıldı:

“Animoca Brands Japonya yeni sermayeyi popüler fikri mülkiyet lisansları elde etmek, yetenekli kişiler yetiştirmek, ortaklarımızın Web3’ü benimsemesini sağlamak ve Japonya’da güvenli bir NFT ekosistemi yaratmak için kullanacaktır”

Hatırlanacağı üzere taraflar Mart 2022’de de bu konuda bir ortaklık anlaşması imzalamışlardı.

Özellikle metaverse yatırımlarının ciddi şekilde arttığı ve kripto para fiyatlarının da rekor üstüne rekor kırdığı bir dönemde kurulan Animoca Brands KK (Japonya), Şubat ayında da tohum yatırım olarak 1.1 milyar Japon yeni (yaklaşık 10 milyon dolar) topladığını duyurmuştu.

500 milyon dolar değer biçiliyor

Oyun geliştiricisi şirket Animoca Brands ise geçtiğimiz yaz 75 milyon dolar yatırım almış ve toplam piaysa değerini 6 milyar doalra çıkarmıştı. Şirketin Japonya kolu ise aldığı son 45 milyon dolarlık yatırımla da 500 milyon dolar değerlemeye ulaşmış oldu.

Birçok blok zinciri şirket ve projesine yatırım yapan Animoca, metaverse platformu Sandbox’ın da en büyük hissedarı konumunda…

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl