Sandbox kurucusu Animoca şirketine 1 milyar dolar yatırım geliyor

Hong Kong merkezli olan Animoca Brands şirketinin 2023'ün ilk çeyreğinde 1 milyar dolarlık yatırım almayı plânladığı belirtildi. Yatırımın, şirketin oluşturduğu Web3 ve metaverse fonuna yapılması beklenirken, şirketin bu paranın gelmesinin ardından kripto sektöründeki agresif yatırım politikasına geri döneceği kaydedildi.

Özellikle 2021 yılında yaptığı metaverse ve Web3 yatırımlarıyla bilinen Animoca Brands şirketinin kurucusu olan Yat Siu, bugün katıldığı bir Twitter Spaces konuşmasında, yılın ilk çeyreği itibariyle almayı hedefledikleri 1 milyar dolarlık yatırım için çeşitli yatırımcılarla görüşme halinde olduklarını duyurdu.

“Portföyümüzdeki firmalar da FTX’ten etkilendi”

Bloomberg’in Spaces etkinliğinde konuşan Siu, FTX çöküşünün tüm kripto dünyasını etkilediğini, buna kendilerinin de yatırım yaptığı şirketlerin de dahil olduğunu belirtti ve şunları söyledi:

“Bizim için şu anki hedef, 1. çeyrekte alacağımız yatırım. Gerçekten zorlu bir piyasa olduğunu belirtmemiz lazım. Piyasa gerçekten dengesiz ve bu yüzden yükselişler gelse bile, istediğimiz seviyenin altında kalacaktır. FTX çöküşü piyasayı olumsuz etkiledi. Buna bizim portföyümüzdeki şirketler de dahil. Yine de ben kripto paralara olan sermayenin gelmeye devam edeceğini düşünüyorum. Animoca’nın bazı iştirakleri de bu zorlu şartlarda yatırımlar almayı baaşrdılar. Dolayısıyla önümüzdeki döneme olumlu bakıyorum”

Hatırlanacağı üzere Siu Kasım ayında da yaptığı açıklamada, 2 milyar dolarlık bir metaverse ve Web3 fonu oluşturduklarını söylemişti.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl