Finans medyası devi Forbes, Sandbox’tan metaverse arsası aldı

Dünyanın en önemli finans dergilerinden biri olan Forbes da metaverse'e adım attı. Medya devi, Sandbox'tan arsa aldı. Arsanın içinde havuz, lüks bar ve Forbes'un "2024 yılı 30 yaş altı zenginler listesi" adaylarının galerisi bulunuyor.

100 yıldan fazla süredir dünyadaki finans olaylarını haberleştiren Forbes dergisi, Web3 alanına da ses getirecek bir giriş yaptı. Şirketten bugün yapılan açıklamada, kurumun Sandbox’tan bir sanal arsa aldığı ifade edildi.

Yapılan resmi açıklamada, alınan araziye bir havuz, lüks bar ve 2024 yılı 30 yaş altı zenginler listesi adaylarının galerisinin koyulduğu belirtildi.

Sandbox üzerindeki Forbes arsasını ziyaret edenler ayrıca bir QR kod vasıtasıyla henüz ortaya çıkmamış olan sürprizleri de açabilecek ve özel içeriklere ulaşabilecekler.

Fiyatlar ayı sezonunda eridi

Forbes’un bu hamlesi, kripto yatırımcılarına metaverse ve sanal arazileri uzun zaman sonra adeta yeniden hatırlattı. Özellikle 2021 yılında Sandbox ile Decentraland bu anlamda başı çekmişler ve iki platform da çok büyük ilgi görmüştü.

Sandbox’ın kendi token’ı olan SAND, iki senelik bu ayı sezonunda ATH seviyesi olan 8 dolardan 0.25 dolara kadar büyük bir düşüş yaşamıştı. SAND token, haberin yazıldığı dakikalarda 0.5 dolardan işlem görüyor.

Sandbox’ta geçtiğimiz hafta yaklaşık 100 milyon dolar değerde token, dolaşıma girmişti. Bu planlanan token kilit açma adımı, dolaşımdaki arzı %10 oranında artırmştı.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl