Ayı sezonu konuşmaları artıyor, bu iyi!: Santiment değerlendirmesi

Bitcoin 40-41 bin dolar seviyelerinde fiyatlanmaya devam ederken zincir üstü verilerle birlikte sosyal ağlardaki rakamları da takip eden Santiment firması, "ayı sezonu" tabirinin sosyal medyada şu günlerde daha çok kullanıldığını belirtti. Şirket analistleri ayrıca "FUD genelde fiyat yükselişleriyle sonuçlanır" dediler.

bitcoin

Dün ABD’de enflasyon rakamlarının beklendiği gibi gelmesi ve bu akşam Fed’in açıklayacağı faiz kararı, yatırımcıların Bitcoin ve kripto paralardaki gidişatı tahmin etmesi açısından önem taşırken konuyla ilgili dikkat çeken bir yorum da Santiment firmasından geldi.

“FUD, yükseliş getirir”

Firma kısa vadede kripto para yatırımcılarını volatil günlerin beklediğini dile getirirken şu ifadeleri kullandı:

“Kasım ayı enflasyon rakamları açıklandı. Aylık çekirdek enflasyon %0.3 arttı. Senelik enflasyon ise %3.1 oldu. Bu rakamlar, kısa vadede kripto para fiyatlarında volatilite getirecektir. Ancak buradaki iyi işaretlerden biri de sosyal medyada ayı sezonu tabirinin daha fazla ve yüksek seviyede kullanılmaya başlanması… FUD genelde yükseliş getirir”

Bilindiği üzere pazar akşamı 44 bin doların üzerine çıkmaya çalışan Bitcoin, yaklaşık yarım saatlik süre içerisinde 40 bin dolara kadar inmişti. Bu durum kaldıraçlı işlemlerde de toplamda 400 milyon dolara yakın olan pozisyonun tasfiye olmasına neden olmuştu. Bu pozisyonların büyük bölümünü ise “uzun pozisyonlar” oluşturuyordu.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl