Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Bitcoin satış dalgasında en kötüsü geride mi kaldı? Borsalardaki arz eridi

Bitcoin'in 33 bin ile 35 bin dolar arasına sıkıştığı bir dönemde yatırımcılar fiyatın nereye gideceğini tahmin etmekte zorlanırken, kripto analitik firması Santiment, borsalarda tutulan Bitcoin sayısının Ocak ayından bu yana en az seviyede olduğunu belirtti.

al-sat

Kripto analitik firması Santiment’in verilerine göre, borsalarda tutulan Bitcoin arzı Ocak ayından bu yana en düşük noktasına ulaştı. Uzmanlara göre bu durum, satış baskısında en kötü günlerin geride kaldığının bir göstergesi… Bilindiği üzere, borsalardan Bitcoin çıkışı olduğu zaman, yatırımcılar genelde satış psikolojisinde olmuyor ve bu yüzden fonlarını genelde soğuk cüzdanlara taşıyorlar.

Santiment’in Twitter hesabından ise şu tweet atıldı:

“Bitcoin’in borsalardaki arz oranı cesaret verici bir şekilde Ocak ayı başından bu yana en düşük seviyesine geriledi. 6 ayın en düşük seviyesi umut verici bir gelişme çünkü daha büyük Bitcoin meblağlarda satış riskinin azaldığını gösteriyor.”

Borsalardaki Bitcoin arzı grafiği
Borsalardaki Bitcoin arzı grafiği

Mart 2020’den sonra Mayıs 2021

Borsalardaki akış verileri genelde kripto paraların fiyat gidişatı hakkında fikir sahibi olmak için kullanılıyor. Santiment’in grafiğine göre, Bitcoin’in çok daha yüksek bir fiyatta olduğu Mayıs ayında borsalarda tutulan BTC oranı bugüne göre çok daha fazla… Hatta Mayıs ayında borsalarda tutulan BTC oranı, 2020 yılının Mart ayındaki büyük çöküş öncesi borsalarda tutulan coin oranından sonra ikinci sırada geliyor.

30 bin doların üzerinde tutunmayı başardı

Birkaç haftadır 30 bin dolar seviyesinin üzerinde tutunmayı başaran en büyük kripto para, Nisan ayında Coinbase borsasının Nasdaq’ta listelenmeye başlamasıyla birlikte yükselişini sürdürmüş ve 65 bin dolar seviyesine kadar çıkmıştı.

Daha sonra Elon Musk tweet’leri ve Çin devletinin yasakları başta olmak üzere birçok olumsuz haber ve gelişmeyle Bitcoin 30 bin doların allltına gerilemiş ancak hızlıca buradan toplarlanıp yeniden 30 bin doların üzerine çıkmıştı.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl