Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Santiment’in araştırması FUD dalgası gösterdi: “Bitcoin için iyiye işaret”

Son yapılan araştırmanın ortaya çıkardığı veriler, trader'ların Bitcoin'i yüksek seviyede short'lamaya devam ettiğini gösteriyor. Uzmanlara göre ise bu durum en büyük kripto para açısından olumlu bir işaret...

Kripto para analitik şirketi Santiment’in yeni araştırmasına göre; kripto türev borsası BitMEX’in trader’ları büyük miktarlarda Bitcoin short’lamaya (düşüşüne oynamaya) devam ediyor ve bu sayede Bitcoin fonlama oranlarını ekside tutuyorlar. Şirketin konuyla ilgili bu sabahki tweet’ine göre de; bu oran, geçtiğimiz sene Nisan ayındaki rakamlardan bu yana en düşük seviyede…

“Piyasanın yükselmesini bekleyenler için olumlu”

Ancak Santiment analistlerine göre, bu durum Bitcoin için iyiye işaret:

“Piyasanın tekrardan yukarı hareketlenmesini bekleyenler için bu durum iyiye işaret çünkü kalabalıklar FUD (korku, belirsizlik, şüphe) dalgasına kapılmaya başladıkları zaman fiyatlar yükselir”

Santiment: ‘Dipten alırız’ hissiyatı kayboluyor

Santiment ayrıca attığı başka bir tweet’te de, piyasanın düşük seviyeden Bitcoin alma yönündeki olumlu hissiyatının da, Haziran ayında gelen toparlanmayla birlikte, ‘nötr’e döndüğünü aktardı.

“En büyük short pozisyonlar 4-7 bin arası açılmıştı”

Santiment’in bu değerlendirmesini destekleyen bir başka yorum da Twitter’daki analizleriyle dikkat çeken “Blockchain Backer”
(@BCBacker) hesabından geldi:

“Bitcoin’i short’layanların son büyük hamleleri, koronavirüs sebebiyle yapılan büyük satıştan sonraydı. Kendilerinden çok emindiler. Bitcoin’de büyük miktarlarda short pozisyonları, fiyat 4 bin ilâ 7 bin dolar arasındayken açılmıştı. O fiyat daha sonra 65 bine kadar gitti”

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl