Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Satoshi Nakomoto dünyanın en zengin 237. kişisi oldu

Bitcoin, bugün yeni bir rekor kırarak 6200$’a ulaştı. Bitcoin yatırımcıları, her yeni rekorda ayrı bir kutlama yapıyor olsa da esasen bu işten en çok faydalanan kişi Bitcoin’in mucidi Satoshi Nakomoto. Kimliğini gizleyen mucidin 980 bin Bitcoin’e sahip olduğu tahmin ediliyor. 980 bin Bitcoin ise bugün yaklaşık olarak 6 milyar Dolar değerinde. Bu servet onu, Forbes’un dünyanın en zenginleri listesinde 237. sırada konumlandırdı. Önemli zenginleri geride bıraktı Nakomoto, Wal-Mart’ın ortağı Ann Walton Kroenke, Samsung’un başkan yardımcısı Jay Y. Lee, Tetra Pak’ın...

Bitcoin, bugün yeni bir rekor kırarak 6200$’a ulaştı. Bitcoin yatırımcıları, her yeni rekorda ayrı bir kutlama yapıyor olsa da esasen bu işten en çok faydalanan kişi Bitcoin’in mucidi Satoshi Nakomoto. Kimliğini gizleyen mucidin 980 bin Bitcoin’e sahip olduğu tahmin ediliyor.

980 bin Bitcoin ise bugün yaklaşık olarak 6 milyar Dolar değerinde. Bu servet onu, Forbes’un dünyanın en zenginleri listesinde 237. sırada konumlandırdı.

Önemli zenginleri geride bıraktı

Nakomoto, Wal-Mart’ın ortağı Ann Walton Kroenke, Samsung’un başkan yardımcısı Jay Y. Lee, Tetra Pak’ın sahibi Jorn Rausing, Little Caesars’ın ortağı Marian Ulitch gibi isimleri geride bıraktı.

Not: Satoshi Nakomoto, tek bir kişi olmayabilir, bir grup da olabilir. Bu haber, Nakomoto’nun tek bir kişi olduğu varsayımından hareketle yazıldı.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl