Bitcoin haberleri - Uzmancoin - Kripto para ve altcoin

Saxo Bank; Bitcoin, Ethereum ve Litecoin’i listeledi

Dünyanın önemli finans merkezlerinde birçok şubesi bulunan Danimarka merkezli Saxo Bank’ın dijital yatırım kolu olan Saxo Markets; Bitcoin, Ethereum ve Litecoin’in euro, dolar ve Japon yeni paritelerini listeledi. Kripto paralar gerçek coin’ler yerine türev ürünler olarak müşterilere sunulacak.

İşlemler ilk etapta Avustralya ve Singapur’daki müşteriler için açılmış durumda ancak Saxo Markets sözcüsü CoinDesk’e yaptığı açıklamada diğer ülkelere de paritelerin kısa süre içinde geleceğinin bilgisini verdi.

Saxo Markets son olarak 2017 yılında kripto para konusunda önemli bir hamlede bulunmuş ve Bitcoin ile Ethereum fiyatlarını takip eden borsa yatırım tahvillerini (ETN) müşterilerine sunmuştu. Bankadan yapılan açıklamada ayrıca, bu son kripto para hareketinin, şirketin şu anda varolan kripto tahvil politikasını çeşitlendirmek için yapıldığı belirtildi.

Kripto paralar gerçek coin’ler olarak değil, türev ürünler olarak listelenecek. Perakende yatırımcılar yüzde 60’lık oran ile marj işlemler yapabilirken, bu rakam akredite yatırımcılar için yüzde 40 ya da yüzde 50 olacak.

Merkezi Kopenhag’da bulunan Saxo Bank’ın, dünyanın önemli finans merkezleri olan Londra, Paris, Zürih, Dubai, Singapur ve Tokyo’da da şubeleri bulunuyor.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl