Sam Bankman-Fried ABD’ye bugün iade edilebilir

İflas eden FTX ve Alameda şirketlerinin kurucularından olan Sam Bankman-Fried'in en erken bugün ABD'ye iade edilebileceği belirtildi. SBF, iade için gerekli olan belgeleri dün akşam saatlerinde imzalarken, finans medyası ise onun hapis cezasını Bahamalar yerine ABD'de çekmeyi tercih ettiğini yazdı.

Bir dönem “krptonun mucize çocuğu” olarak görülen Sam Bankman-Fried için yepyeni bir hikaye daha başlıyor. Dün akşam saatlerinde iade belgelerini imzalayan ve artık işi yokuşa sürmekten vazgeçen SBF’nin, bugün ABD’de olabileceği iddia edildi.

ABD medyasından NBC’nin haberine göre, SBF kısa süre içinde ABD’ye iade edilecek ve süreç bugün akşam saatlerinde bile tamamlanabilir.

“Cezasını ABD’de çekmek istiyor”

SBF’nin kaldığı hapishanenin müdürü olan Doan Cleare de, ülke medyasına verdiği demeçte, “SBF burada mutsuz değildi. Sorun yaşamadı ama cezasını burada değil, ABD çekmek istiyor” dedi.

Hepsinden suçlu bulunursa 115 yıl…

Geçtiğimiz günlerde kaçma şüphesi nedeniyle kefaletle serbest kalma ve tutuksuz yargılanma talebi reddedilen SBF’yi ise ABD’de çok büyük bir iddianame bekliyor. Bilindiği üzere ABD’li savcılar SBF için, teknolojik dolandırıcılıktan para aklama suçlarına kadar detaylı bir iddianame hazırlamışlardı. Toplamda 8 suçtan yargılanacak olan SBF, eğer tüm bu iddialardan suçlu bulunursa 115 yıla kadar varabilecek bir sürede ceza çekebilecek.

SBF’nin kalacağı hapishanenin de New York’ta olacağı iddia ediliyor.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl