FTX CEO’sundan açıklama: S**tım, özür dilerim! Alameda bitiriyor!

FTX CEO'su Sam Bankman-Fried, Twitter hesabından yeni bir açıklama yaptı ve yaşananlardan ötürü özür diledi. Genç CEO ayrıca Alameda'nın trade işlemlerini de sonlandıracağını duyurdu.

Son günlerin en çok konuşulan simalarından Sam Bankman-Fried, Twitter hesabından çok önemli açıklamalarda bulundu.

“Tek sorumlu benim, özür dilerim”

Sözlerine özür dileyerek başlayan Bankman-Fried, FTX’in bu duruma gelmesindeki en büyük sorumluluğun kendisinde olduğunu söyledi:

“Özür dilerim. Söyleyeceğim en önemli şey bu. Sı*tım ve daha iyi işler çıkarmam gerekiyordu. Sizlerle daha çok ve yoğun iletişim halinde olmam lazımdı. Açıkça konuşayım, muhtemel Binance anlaşması için ellerim ve kollarım bağlıydı. Çok fazla kamuya açıklama yapmama izin verilmedi. Ancak bu duruma gelmemizin tek sorumlusu tabii ki benim”

“Söz veriyorum. Her kazanılan kuruş müşterlere gidecek”

Kendisinin CEO olarak sonuna kadar sorumlu olduğunu belirten SBF, birçok şirketle görüşmeler yaptıklarını ve kazanılan her kuruşun müşterilere gitmesi konusunda çok çalışacağını ve söz verdiğini söyledi:

“FTX’in kullanıcı fonlarından daha fazla değerde varlıkları bulunuyor. Fiyatlara göre değer değişiyor. Ancak bu durum likidite gücünde değişkenlik gösterir. Çekim işlemlerindeki durumdan bunu anlayabilirsiniz. Likidite durumdan duruma büyük oranda değişiklik gösterir. İki kez ciddi şekilde s**tığım işlemler oldu. İletişim konusunda da bu duruma düştüm. Birçok işle uğraşırken iletişim eksik kaldı. Neyse… Sonuçta geldiğimiz durum bu. İlk düşündüğüm şey kullanıcılar olacak. Açık ara onlar adına çalışacağım. Söz veremem ama bunun için uğraşacağım. Birçok şirketler görüşmelerimiz devam ediyorç Mutabakat mektuplar ve sözleşmeler de işin içinde. Ne olacağını zaman gösterecek. Her kazanılan kuruş müşterilere gidecek”

“Alameda trade işlemlerini sonalndırıyor”

Tweet’lerinde son dönemin en çok eleştiri alan şirketlerinden Alameda’nın da trade yapmayı bırakacağı bilgisini veren SBF şu ifadeleri kullandı:

“Gelecekle ilgili olarak şunu söyleyeyim, Alameda trade yapmayı sonlandırıyor. Twitter’da gördüğüm birçok garip şeyi yapmıyorlardı zaten… Büyük meblağ işlemler de yapmıyorlardı. FTX’te trade yapmayacaklar”

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl