SBF’nin anne ve babası Bahamalar’da milyon dolarlık emlak aldı!

İflas eden FTX borsasının en büyük hissedarı ve kurucusu Sam Bankman-Fried'in anne ve babası ile borsa yöneticilerinin Bahamalar'da toplamda 121 milyon dolar değerde emlak aldıkları ortaya çıktı.

FTX borsasının iflasıyla ilgili tartışmalar devam ederken dünyaca ünlü haber ajansı Reuters de çok önemli bilgiler içeren bir haber paylaştı. Reuters’in verdiği bilgilere göre FTX borsasının kilit yöneticileriyle Sam Bankman-Fried’in anne ve babası, Bahamalar’da toplam değeri 121 milyon dolara varan en az 19 adet emlak aldı.

7 sahil evi için 72 milyon dolar

Haberde alımların son 2 yılda yapıldıkları belirtilirken, 19 mülkün 7 tanesinin ise Bahamalar’ın en lüks bölgelerinden biri olarak bilinan Albany’de denize sıfır şekilde olduğu kaydedildi. Bu bölgeden alınan mülkler için ödenen toplam rakamın da 72 milyon dolar civarında olduğu yazıldı.

Mülklerin FTX borsasının kilit yönetici ve çalışanları için alındıkları ancak bu yerlerde şu ana kadar kimlerin oturduklarının ise tespit edilemediği belirtildi.

En pahalı ev 30 milyon dolar

Reuters’in ulaştığı tapu bilgilerinde çok ilginç detaylar da göze çarpıyor. FTX Property Holdings Ltd şirketinin aldığı en pahalı evin fiyatının da 30 milyon dolar olduğu görülüyor. “Penthouse” tarzı bir ev olan bu mülkün de önemli çalışan ve yöneticiler için alındığı bilgisi verildi. Bu evin alımı için imzayı atan kişinin de FTX Property şirketinin başındaki isim olan Ryan Salame olduğu kaydedildi. Reuters konuyla ilgili Salame’den bir cevap alamadı.

Anne ve babanın tatil evi…

Adı “Kale Körfezi” olan ve 1700’lü yıllarda İngiliz sömürge yöneticilerinin korsan saldırılarından korunmak için yaptırdıkları bir bölgedeki lüks evin ise SBF’nin anne ve babası için alındığı kaydedildi. Belgelere göre ev, SBF’nin ailesinin tatil yapması için alındı.

“Ev FTX’e geri verrilmeye çalışılıyordu”

Reuters muhabiri ayrıca Stanford Üniversitesi’nde hukuk profesörü Joseph Bankman and Barbara Fried’in sözcüsü konumundaki bir kişiye evin nasıl alındığını (kredi, mortgage ya da nakit para) da sordu ancak cevap alamadı. Sözcü sadece, iflas olayı yaşanmadan önce ikilinin evi FTX şirketine geri vermeye çalıştığını söyledi.

Bankman-Fried daha önce verdiği bir demeçte, FTX’in 9 çalışanıyla birlikte aynı evde kaldığını ve çalışanlara şirket olarak adada Uber tarzı bir hizmet sağladıklarını söylemişti.

Haberde ayrıca şu anda şirketten ayrılmış olan iki yönetici Nishad Singh ve Gary Wang için de, fiyatları 950 bin dolar ilâ 2 milyon dolar arasında değişen evler alındığı belirtildi. Singh ve Wang’a da ulaşan Reuters konuyla ilgili bu ikiliden de cevap alamadı.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl