ABD’li ve Bahamalı yetkililer SBF’yi görüştüler: Zorla mı getirilecek?

FTX borsasının iflasının ardından dünyada en çok konuşulan isimlerden biri olan Sam Bankman-Fried konusunda ABD'li ve Bahamalı otoritelerin bir görüşme yaptıkları belirtildi. ABD'li yetkililerin SBF'yi ülkeye getirip sorgulamak istedikleri belirtiliyor.

FTX’in iflasının ardından görevi bırakan ve şu anda Bahamalar’da bir lüks otelde kısıtlı bir alanda kalmaya devam ettiği belirtilen Sam Bankman-Fried konusunda ABD’li ve Bahamalı otoritelerin bir görüşme yaptıkları ortaya çıktı.

Tarafların SBF’nin FTX’te yaşananlar konusunda SBF’nin ABD’li yetkililerce sorgulanması konusunda görüştükleri kaydedildi. Bloomberg’in konuyla ilgili bilgi sahibi olan 3 kişiye dayandırdığı haberine göre SBF, şu ana kadar Bahamalı yetkililerce birkaç kez sorgulanndı anacak kendisine ABD konusunda bir bilgi verilmedi.

SBF dün attığı bir tweet’te de Bahamalı yetkililerle yüzyüze görüştüğünü ve ilk hedefinin müşterilerin ödemelerini yapmak olduğunu belirtmişti.

Dubai planı iddiası…

Öte yandan SBF ve içinde Alameda CEO’su olan Ellison’un da bulunduğu bazı FTX yöneticilerinin Dubai’ye gitmeyi plândıkları da iddia ediliyor. SBF ve Ellison’un yanında en çok konuşulan isimlerden olan Gary Wang ve Nishad Singh’in Dubai’ye gitmeyi düşündükleri, bunun sebebinin ise Dubai ile ABD arasında bir iade anlaşmasının bulunmaması olduğu belirtiliyor.

Ancak iki taraf Şubat 2022’de bir hukuki yardımlaşma anlaşması imzalamışlardı.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl