SBF, bu sene 4 kez Beyaz Saray yetkilileriyle görüştü

FTX'in tutuksuz yargılanan eski CEO'su Sam Bankman-Fried'in bu sene içinde ABD başkanı Joe Biden'a yakın olan iki Beyaz Saray yetkilisiyle toplamda 4 kez görüştüğü belirtildi.

beyaz-saray

Geçtiğimiz hafta 250 milyon dolarlık kefalet paketiyle tutuksuz yargılanma hakkı elde eden ve ocak ayının ilk haftasında hakim karşısına çıkacak olan Sam Bankman-Fried’in bu sene 4 kez Beyaz Saray yetkilileriyle bir araya geldiği belirtildi.

ABD medyasından Bloomberg’in haberine göre SBF, Beyaz Saray danışmanı Steve Ricchetti ile 3 kez, yine Biden’a çok yakın bir isim olan ve Saray ekibinden sorumlu yardımcı şef olan Bruce Reed ile bir kez görüşme fırsatı buldu.

SBF’nin Richetti’yle görüştüğü günlerden birinin 8 Eylül olduğu belirtilirken, SBF’nin kardeşi olan Gabriel Bankman-Fried’in de 13 Mayıs günü yapılan toplantılardan birinde bulunduğu yazıldı.

Bloomberg’in haberine ayrıca, SBF’nin yakın politik ilişkilerinden ötürü Beyaz Saray ile bu tür görüşmeleri yapabildiği ve regülasyon konularında diyaloglar kurduğu iddia edildi.

Hatırlanacağı üzere FTX’in iflasının ardından, bir basın toplantısında gazeteciler Beyaz Saray sözcüsü olan Karine Jean-Pierre’e FTX’in bağışlarının Biden yönetimi tarafından geri gönderilip gönderilmeyeceğini sormuşlardı. Karine Jean-Pierre ise bu konuda konuşmasının mümkün olmadığını, fikir beyan etmesinin kanunlara aykırı olduğunu dike getirmiş ve sessiz kalmıştı.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl