SBF’den CZ’ye: Sen kazandın! Yalan söylemeye gerek yok

Bu sabah saatlerinde Binance CEO'su Zhao'nun sert sözlerine, FTX eski CEO'su Sam Bankman-Fried'den cevap geldi. Çok fazla detaya girmeyen SBF, CZ'ye "Sen kazandın. Yalan söylemeye gerek yok" yazdı.

Sam Bankman-Fried bir kez daha Binance karşısındaki mağlubiyetini kabul etti. SBF, 13 Aralık’taki Kongre Finansal Hizmetler Komitesi toplantısına katılacağını açıkladığı haberinden dakikalar sonra bir önemli tweet daha attı ve CZ’ye verdiği cevapta “Sen kazandın” dedi.

“Sen kazandın, hala neden yalan söylüyorsun?”

CZ’nin Kevin O’Leary’nin açıklamalarına cevap verdiği bir tweet’e yanıt yazan SBF, CZ’nin “Hisseleri sattık” açıklamasının doğru olmadığını ve kendileri satın almadıkça Binance2in FTX yatırımından çıkma hakkının olmadığını iddia etti ve şunları söyledi:

“Sen kazandın CZ… Yalan söylemeye gerek yok. Seni satın alma konusunda birçok görüşme yaptık. Çünkü bizim işlerimiz için önemli bir konuydu bu. Ve senin ‘görüşmede bulunma’ tarzın beni ne kadar sinirlendirse de, hep bu şekilde ilerlemeyi sürdürdüm. Sana fazladan 75 milyon dolar vermezsek yatırımlardan çıkacağını söyledin ve bizi tehdit ettin. Biz de kabul ettik çünkü yatırımcılarımız arasında Binance’in olmaması bize daha çok güven verdi. Ama yine de bunları tartışmak gereksiz. Sen kazandın. Hala bu konuda neden yalan söylüyorsun? Diğer konulara gelince… Bildiğin gibi biz senin hisselerini satın almadıkça, senin yatırımdan çıkma hakkın yoktu. O dönem token ve hisselerin büyük bölümü zaten kilitliydi.

CZ, bugün yazdığı tweet’lerde FTX’te olan hisselerini 2021 yılının Temmuz ayında sattıklarını ve FTX ile Alameda arasındaki ilişkiden şüphelendikleri için bunu yaptıklarını söylemişti.

CZ ayrıca, SBF’nin bu karardan ötürü “çılgına döndüğünü” de sözlerine eklemişti.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl