SBF ve CZ, aynı mesaj grubunda! Karşılıklı atıştılar

Geçtiğimiz günlerde düzenlenen ve SBF'nin de katıldığı Deal Book Zirvesi'nin ana sponsoru olan New York Times çok ilginç bilgilerin olduğu bir haber yayımladı. Gazete, SBF ve CZ'nin bir mesajlaşma grubu içerisinde 10 Kasım'da yaptıkları bir tartışmanın detaylarını açıkladı.

FTX’in iflasıyla ilgili gelen bilgi ve yapılan haberlere en ilginçlerinden bir tanesi daha eklendi. ABD medyasından New York Times’ın özel haberine göre, FTX’in eski CEO’su Sam Bankman-Fried ile Binance CEO’su Changpeng Zhao, ismi verilmeyen bir mesajlaşma programında aynı grup içerisinde yer alıyorlardı.

Alameda işlemleri tartışma konusu oldu

Habere göre ortaya ilk taşı Binance CEO’su CZ attı. Zhao, Alameda’nın 250 bin dolarlık bir işlem yaptığını ve bunun aslında USDT’nin 1 dolara olan dengesini bozmak için olduğunu iddia etti.

10 Kasım günü yaşanan bu tartışmada CZ’nin iddialasına SBF’den yanıt ise gecikmedi. Zhao’nun suçlamalarına cevap veren SBF, “Öyle mi? Sabit coin’ler ile ne yapacapım ki? Ayrıca 250 bin dolar ile USDT’nin dengesini bozabileceğimi mi düşünüyorsun?” dedi.

“Washington’a git ve soruları cevapla…”

CZ’nin yanıtı ise daha sert oldu. Bu meblağın dengeyi bozmaya yetmeyeceğini ancak çeşitli sorunlar çıkmasına nedne olabileceğini belirten Binance CEO’su tavrını daha da sertleştirdi:

“Sana dürüst olayım. Her şeyi yapmayı bırak. Bir takım elbise giy ve Washington’a giderek soruları cevapla…”

SBF ise bu cümleye, “Tavsiyen için teşekkürler” diyerek cevap verdi.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Telegram kanalımıza katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl