SBF’ye bir dava daha açıldı: Ellison’un günlüğünü basına sızdırmış

ABD Adalet Bakanlığı (DOJ) batan kripto borsası FTX'in CEO'su Sam Bankman-Fried'e bir dava daha açtı. Davanın SBF'nin, Caroline Ellison'un günlüğünü New York Times'a sızdırdığı iddiasıyla açıldığı belirtildi. Bakanlık, SBF'nin, Ellison'un saygınlığına gölge düşürmek ve tüm suçu mahkemede ona atmak için bu günlüğü sızdırdığını iddia ediyor.

ABD medyasının önemli kurumlarından New York Times’ın dünkü sayısında Alameda’nın eski CEO’su olan Caroline Ellison ile ilgili özel ve gizli bilgileri yayımlaması ABD Adalet Bakanlığı’nın gözünden kaçmadı. Bakanlık konuyla ilgili Sam Bankman-Fried’i sorumlu tuttu ve FTX eski CEO’suna dava açtı.

“‘Takıntılı sevgili yaptı’ demek için…”

Bilindiği üzere Caroline Ellison, FTX’in “kardeş şirketi” olarak da bilinen Alameda’nın CEO’suydu. İkili ayrıca bir dönem birliktelik yaşamışlar ve sonra ayrılmışlardı. İşte Adalet Bakanlığı da bu konu üzerinden dava açtı ve şikayet dilekçesinde şu ifadeleri kullandı:

“Caroline Ellison suçlarını kabul etmiş ve bakanlık ile iş birliğine gitmiştir. Kendisi ayrıca tanık olarak ifade vermeyi de kabul etmiştir. Savunma tarafının ise bu bilgileri paylaşma, sızdırma amacı açıktır. New York Times ile bu özel olarak seçilmiş bilgileri paylaşmak, Ellison’un saygınlığına gölge düşürmek ve kamuoyunu, terk edilmiş takıntılı bir aşığın bu suçları işlediğine inandırmak için yapılmıştır”

Bakanlık ayrıca dava hakimi olan Lewis Kaplan’dan da, tarafların yargılama dışında ifade vermelerini engelleyici bir karar almasını talep etti.

Davadaki ilk duruşması ekim ayında görülecek olan SBF, şu anda yaklaşık 100 yıl ile yargılanıyor ve ev hapsinde bulunuyor.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl