DoJ açıkladı: SBF suçlamaları, kripto regülasyonları eksik olsa da geçerli

FTX ve SBF davası devam ederken duruşma salonundan da detaylı bilgiler gelmeye başladı. Dünkü duruşmada SBF'nin avukatları FTX'in merkezinin ABD'de olmadığını ayrıca borsanın ABD kolunun da ülkedeki regülasyonlara uyduğunu iddia ettiler. ABD Adalet Bakanlığı ise, ülkedeki regülasyon eksikliklerinin, suçlamaları geçersiz kılamayacağını belirten bir açıklamayı mahkeme heyetine sundu.

ABD Adalet Bakanlığı (DoJ) dün FTX davası heyetine, SBF’ye yapılan suçlamaların ülkedeki kripto regülsyon eksiklikleriyle geçiştirilemeyeceğini belirttiği bir yazı gönderdi.

Bakanlık bu mektubu, savunma tarafının talebi üzerine yaptı. SBF’nin avukatları FTX’teki fonların yanlış yönetildiği ve kötüye kullanıldığına yönelik suçlamalarla ilgili detaylı açıklama talep etmişlerdi.

SBF’nin avukatları, FTX’in merkezinin Bahamalar’da olduğunu dolayısıyla birçok konuyla ilgili SBF’nin suçlanmasının mümkün olmadığını iddia ettiler. Avukatlar ayrıca, FTX.US’in de, ülkedeki tüm regülasyonlara uyduğunu belirttiler.

Bakanlık bu iddiaların “konuyla alakasız” olduğunu ifade ederken, “Regülasyonlarda bazı eksikliklerin olması müşteri fonları kullanımındaki hataları geçiştirmez. Ayrıca fonların kullanımıyla ilgili çok net yasalar da mevcuttur” açıklamasını yaptı.

Öte yandan SBF’nin ikinci günkü duruşmada hiçbir ifadede bulunmadığı belirtildi. Hapisteki CEO’nun laptop’u üzerinden sürekli notlar aldığı ve sadece avukatıyla konuştuğu belirtildi.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl