Sam Bankman-Fried, El Chapo’nun avukatını tuttu

İflas eden FTX'in eski CEO'su Sam Bankman-Fried yine çok tartışılacak bir adım attı ve bir dönem Meksika'nın en büyük uyuşturucu kartellerinden birinin lideri olan El Chapo lakaplı Joaquin Guzman'ı savunan avukat Mark Cohen ile anlaştı.

Son günlerde verdiği röportajlar ve çelişkili birçok ifadesiyle gündemde kalmaya devam eden FTX’in eski CEO’su Sam Bankman-Fried, yine kendisinden söz ettirmeyi başaran bir adım attı. SBF, şu anda ABD’de ömğür boyu hapis cezasını çeken “El Chapo” yani cüce lakaplı Joaquin Guzman’ın abukatlığını yapan isim olan Mark Cohen ile anlaşmaya vardı.

SBF’nin sözcüsü Mark Botnick de, Reuters’e bu anlaşmayı doğruladı. Cohen’den ise henüz bir açıklama gelmiş değil. Yine Reuters’de yer alan habere göre Alameda Research şirketinin eski CEO’su Caroline Ellison da Wilmer Cutler Pickering Hale and Dorr avukatlık firmasıyla el sıkıştı.

Ghislaine Maxwell’in de avukatıydı!

Cohen’in savunduğu suçlular arasında, reşit olmayan yaştaki kişileri, zengin ve nüfuz sahibi insanlara pazarladığı belirtilen ve 2019 yılında hayatını kaybeden Jeffrey Epstein’in eşi olan Ghislaine Maxwell de bulunuyor. Maxwell de eşi Epstein gibi benzer suçlarla itham edilmişti. Maxwell 2020’de tutuklanmış, tutuksuz yargılanma talebi reddedilmiş ve Temmuz (2022) ayında da 20 yıl hapis cezasına çarptırılmıştı.

SBF’nin birçok suça karışmış insanları savunan bir avukatla anlaşması, özellikle sosyal medyada da büyük tepki çekti.


*Mark Cohen

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl