SBF, daha fazla Bitcoin düşüşü beklemiş: Mesajlar ortaya çıktı

İflas eden FTX borsasının tartışılan CEO'su Sam Bankman-Fried, bugün ABD'ye iade edilirken, CFTC'nin açtığı davayla ilgili yeni bilgiler ortaya çıktı. Kurum yaptığı paylaşımda SBF, Caroline Ellison ve ismi bilinmeyen bir yönetici arasındaki mesajlaşmaları kamuya açıkladı.

FTX borsasının çöküşü ve yaşananlar sadece kripto piyasalarını değil, geleneksel finans dünyasını da etkilerken, ABD Emtia Vadeli İşlemler Komisyonu (CFTC), konuyla ilgili davaya Alameda CEO’su Caroline Ellison ve FTX’in hem kurucusu hem de üst düzey yöneticisi olan Gary Wang’ı da dahil etmişti.

6 Kasım’daki ilk mesajlar ortaya çıktı

SEC ile birlikte konuya dava açarak müdahil olan CFTC’den yapılan açıklamada ise SBF, Ellison ve ismi açıklanmayan bir yönetici arasındaki mesajlaşmalar paylaşıldı. Buna göre; 6 Kasım günü ismi bilinmeyen kişi, mesajlaşma grubunda FTT token ile ilgili konuşulurken Bitcoin’in de daha fazla düşmemesine şaşırdığını belirtiyor.

Kritik dönemde SBF espri yapıyor!

Caroline Ellison “Ben de” diye cevap verirken, SBF ise böyle kritik bir ortamda espri yapmayı tercih ediyor.

SBF, Ellison’un İngilizce “Me too – Ben de” diye verdiği cevaba “Me 3” şeklinde yanıt veriyor. (2 rakamı da İngilizce’de “too” kelimesi gibi okunuyor ve SBF, 3 yani “Three” diyerek espri yapıyor)

Hatırlanacağı üzere her şey Binance CEO’su Changpeng Zhao’nun 6 Kasım günü attığı tweet’te, FTX yatırımlarından çıkmaları karşılığında aldıkları FTT’leri satacaklarını belirtmesiyle başlamıştı.  Zhao, FTX’in varlıklarının büyük bölümünün FTT ve Solana coin’lerinden oluşmasının güven vermediğini belirtmişti.

Bu tweet’in ardından FTT’de büyük bir düşüş hareketi başlamış ve Ellison, Zhao’ya token’ları tanesi 22 dolardan alma teklifi yapmıştı. CZ ise bu teklifi reddetmişti.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl