SBF’ye hapishanede tehdit: “Para vermeyi bile düşündü”

FTX ve Alameda şirketlerindeki iddia edilen suçlardan geçtiğimiz haftalarda mahkum olan Sam Bankman-Fried'in, hapishanede diğer mahkumlar tarafından tehdit edildiği ve bir başka mahkuma koruma için ödeme yapmayı düşündüğü belirtildi.

Sam Bankman-Fried’in New York’ta kaldığı hapishanedeki eski mahkumlardan biri olan Gene Borrello, bir kripto blogger’ı olan Tiffany Fong’a ses getirecek açıklamalarda bulundu. Eski mahkum, SBF’nin hapishanede tehdit edildiğini belirtti.

“80 yaşında bir adamın vücuduna sahip”

Brooklyn Metropolitan Detention Center adındaki ve New York’un en tehlikeli hapishanelerinden biri olarak gösterilen yerde kalan Sam Bankman-Fried’in çok ürkek ve utangaç tavırlar sergilediğini ve bu durumun onun aleyhine olduğunu ifade eden Borrello şunları aktardı:

“Diğer mahkumlar onun korkak ve ürkek halini hemen fark ettiler. Kendi aralarında konuştuklarında SBF için ’80 yaşında bir adamın vücuduna sahip’ diyorlardı. Ona burasının söylendiği kadar tehlikeli olmadığını, korumaya ihtiyaç duymadığını belirttim. Çok utangaçtı. Konuşurken yüzünüze bakamıyordu. Diğer mahkumların ona söylediklerinden etkilendi. Bir tanesine koruma için ödeme yapmayı bile düşünüyordu.”

Dalga geçtiler: O zaman parayı neden çaldın?

Borrello ayrıca diğer mahkumlarla birlikte SBF’ye parayı ne yaptığını ve nasıl yaşadığını sorduklarını da söyledi:

“Ona ‘Ne marka saat kullanıyorsun?’ ya da ‘Hangi arabaya biniyorsun?’ gibi sorular sorduk. O da bize ‘Bir tane Apple saatim, bir de 2020 Honda arabam var’ dedi. Biz de ona, ‘O zaman bu kadar parayı neden çaldın?’ dedik. Dalga geçtik”

“Ayrı yerde tutuluyor”

SBF’nin kaldığı yerin genelde maddi açıdan zengin olan ya da hukümet ile iş birliği yapan mahkumların bulunduğu bölümler olduğunu ifade eden Borello, “Onu genel mahkumların olduğu yere almazlar diye düşünüyorum. ne kadar zengin olduğunu herkes biliyor. O bölümlere alırlarsa yeniden tehdit edilecektir” dedi.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl