“100 bin dolarım kaldı” diyen SBF’den 684 bin dolarlık Ether işlemi

Zincir üstü işlemler FTX'in tutuksuz yargılanan kurucusu Sam Bankman-Fried'in, yaklaşık 684 bin dolar değerde Ether'i Seyşeller merkezli bir borsaya ve Ren protokolün Bitcoin köprüsüne gönderdi.

FTX’in iflasından sonra verdiği bir röportajda “100 bin dolarım kaldı” diyen Sam Bankman-Fried, kamuya açık olan bir kripto para adresinden bir başka adrese fon gönderimi yaptı. Fonların gönderildiği adresin de, ilk işlemden birkaç saat önce açılması dikkat çekiyor.

Alameda adresleri de var

SBF’nin bu adrese ve başka yerlere toplamda 570 ETH gönderdiği görülürken, aynı adrese 100’den fazla işlemle yeni kripto paralar da gönderildi. Gönderim yapan adreslerin arasında 32 adet Alameda Research şirketine ait olan hesaplar da bulunuyor. Bu hesaplardan, yeni açılan adrese gönderilen toplam tutar da 367 bin dolardı.

KYC zorunluluğu bulunmayan borsa…

Anonim DeFi analisti BowTiedIguana ise Twitter’dan yaptığı yorumda SBF’nin 570 ETH2yi çeşitli adreslere böldüğünü ve bunlar arasında Seyşeller merkezli bir KYC zorunluluğu bulunmayan borsa bulunduğunu belirtti. Analist ayrıca ETH’lerin bir bölümünün de Ren protokolü vasıtasıyla Bitcoin ağına da taşındığı bilgisini verdi.

Bin dolardan fazla harcama yapamaz

250 milyon dolarlık kefalet paketiyle şu anda Kaliforniya’da ailesinin evinde kalan SBF’nin, kefalet şartlarının bozulmaması için de bazı kurallar bulunuyor. SBF’nin herhangi bir yatırım işlemi yapması yasak ve bin dolardan fazla da para harcayamaz. Dolayısıyla FTX kurucusunun, yaptığı işlemlerde dikkatli olması gerekiyor.

Ailenin de SBF’nin korunması için haftalık 10 bin dolarlık ödeme yaptığı belirtiliyor.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl