SBF’nin aldığı 540 milyon $’lık Robinhood hisselerinin detayı ortaya çıktı

Sam Bankman-Fried ve BlockFi'ın hak iddia ettiği 546 milyon dolarlık Robinhood hisselerinin nasıl alındığı konusundaki detaylar bu kez de Bahamalar'daki iflas mahkemesinden geldi. İşin içinde tabii ki Alameda var!

FTX’in tutuksuz yargılanan eski CEO’su Sam Bankman-Fried ile şirket kurucularından olan Gary Wang’ın aldığı 546 milyon dolar değerdeki Robinhood hisselerinin nasıl alındığı ortaya çıktı.

SBF yeminli ifade verdi

Bilgiler bu kez New York’tan değil, Bahamalar’daki iflas mahkemesinden geldi. Doğu Karayip Yüksek Mahkemesi’nin açıkladığı tutanaklara göre, SBF bu konuda mahkemeye yazılı ve yeminli ifade verdi. SBF’nin demecine göre, toplamda 546 milyon dolarlık olan hisse senetleri, kendisi ve Wang’ın Alameda’dan aldığı kredi ile satın alındı:

“Alameda şirketinden ben 491 milyon 743 milyon dolarlık, Gary ise 54 milyon 638 bin dolarlık kredi aldık. Tüm rakamlar Emergent şirket belgelerinde de görülebilir. Krediler 30 Nisan ve 15 Mayıs günleri olmak üzere 2 bölümde alındı”

BlockFi hak iddia ediyor: Dava açmışlardı

Bilindiği üzere FTX’in iflas davasında bu Robinhood hisseleri önemli bir yer tutuyor. FTX’in satın aldığı ve yine iflas eden BlockFi şirketi, bu hisselerin kendilerine teminat olarak bizzat SBF tarafından gösterildiğini iddia ediyor. Dolayısıyla şirket bu paranın ya da hisselerin kendilerine verilmesi gerektiğini düşünüyor. SBF ise hisselerin Emergent şirketine ait olduğunu belirtiyor ve BlockFi’ın iddiasına karşı çıkıyor. Emergent şirketini de SBF kurmuştu.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl