SBF’den hakime yeni talep: “O kişiler kamuoyuna açıklanmasın”

8 ayrı suçtan 115 yılla yargılanan FTX eski CEO'su Sam Bankman-Fried, yılbaşından hemen önce dava hakimi olan Lewis Kaplan'a yeni bir talepte bulundu ve kefalet belgesini imzalayan iki kişinin isimlerinin kamuoyuna açıklanmamasını talep etti.

FTX’in tutuksuz yargılanan kurucusu ve eski CEO’su Sam Bankman-Fried’in avukatları, dava hakimi Lewis Kaplan’a yeni bir talepte bulundu. Yazılı talepte SBF’nin 250 milyon dolarlık kefalet belgesinde imzası olan iki ismin kamuoyuna açıklanmaması istendi.

“Hedef olarak görülebilirler”

Bankman-Fried’in avukatları taleplerinde, “Kalan iki kefilin kimliği kamuya açıklanırsa, büyük ihtimalle medyanın ilgisini çekecekler ve davayla önemli bir bağlantıları olmamalarına rağmen, muhtemel bir hedef olarak görülecekler” ifadelerini kullandılar.

Hatırlanacağı üzere, savcıların 8 ayrı suçla itham ettiği SBF, aralık ayında ABD tarihinin en büyük kefalet rakamlarından biri olan 250 milyon dolar ile tutuksuz yargılanma hakkı elde etmişti. SBF, şu anda anne ve babasının Kalfiorniya Palo Alto’daki evinde kalıyor. ABD’de bu tür kefalet bedelleri genelde, rakamın yüzde 10’u değerindeki varlıklarla destekleniyor.

Hakim Kaplan, SBF’nin anne ve babasına ek olarak kefalet belgesini imzalayacak iki kişinin hem maddi açıdan güçlü kişiler olmasına hem de bu iki kişiden sadece birinin akraba olabileceğine hükmetmişti.

Yayınlandı:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl