SBF davasının yeni hakimi bir kripto dolandırıcısını hapse göndermiş!

FTX'in dolandırıcılıkla suçlanan eski CEO'su Sam Bankman-Fried davasının yeni hakimi olan Lewis Kaplan'ın ünlü davaları birkaç gün önce ABD medyasının gündeminde yer alırken, 78 yaşındaki hakimin bir kripto dolandırıcılık davasında 18 ay hapis cezası verdiği de ortaya çıktı.

Geçtiğimiz hafta 250 milyon dolarlık kefalet paketiyle tutuksuz yargılanma hakkı elde eden Sam Bankman-Fried’in davasına bakan hakimin daha önce de kripto dolandırıcılığıyla ilgili bir mahkemeyi yönettiği ortaya çıktı.

54 yaşındaki Ronnie Abrams’ın eşinin FTX’e danışmanlık veren bir hukuk bürosunda çalışması, bu davaya 78 yaşındaki Lewis Kaplan’ın atanmasına neden olmuştu. Geçmişte Donald Trump ve Kevin Spacey’nin taciz davalarına da bakan Kaplan’ın kripto dolandırıcılık davalarında da tecrübesi olduğu ortaya çıktı.

18 ay hapis cezası verdi

78 yaşındaki hakim, 2016 yılında Bitcoin Savings & Trust şirketinin yöneticisi olan Trendon Shavers’a 18 ay hapois cezası vermişti. Ceza, Shavers’ın bir Bitcoin ponzi faaliyeti yürüttüğü gerekçesiyle verilmişti.

FTX’in 8 ayrı suçtan toplamda 115 yılla yargılanan eski CEO’su Sam Bankman-Fried’in gelecek hafta ilk duruşmasına çıkması bekleniyor. SBF, hakim Kaplan önünde ifade verecek.

Yayınlandı:
Son Güncelleme:
En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl