SBF için yeni iddianame: Çinlilere 40 milyon dolar rüşvet

Ev hapsinde bulunan ve internetsiz telefon kullanımı konusunda yeni bir anlaşma yapan SBF için 13 ayrı suç içeren yeni bir iddianame yazıldı. İddianamenin en önemli suçlamalarından biri, Bankman-Fried'in Çinli hükumet yetkililerine ulaşmak üzere gönderdiği en az 40 milyon dolarlık rüşvet...

İflas eden ve uzun süre müşteri fonlarıyla işlemler yaptığı ortaya çıkan FTX borsasının kurucusu Sam Bankman-Fried için ortaya atılan suçlamaların ardı arkası kesilmiyor. Son olarak ABD’li başsavcı Damian Williams’ın sunduğu iddianameye göre SBF, Çinli hükumet yetkililerine ulaşmak üzere en az 40 milyon dolarlık rüşvet verdi.

1 milyar dolarlık kripto barındıran hesaplar…

Başsavcı Williams’ın yazdığı yeni iddianamede SBF’ye yönelik 13 ayrı suçlama bulunuyor. Yeni iddianameye göre, SBF, Çin otoritelerinin 2021 yılının kasım ayında Alameda Research’teki bazı hesaplar için verdiği dondurma kararını bozmak için bu rüşvetleri verdi. Bankman-Fried ve ona bağlı çalışanların, dondurma kararının kaldırılması için rüşvet verdiği hesaplarda 1 milyar dolarlık kripto para olduğu da belirtildi.

SBF’nin rüşvet verme kararını, hem hukuki hem de kişisel denemelerin başarısız olmasının ardından aldığı ifade edildi.

En güncel gelişmelerden ilk siz haberdar olmak istiyorsanız Uzmancoin Telegram kanalına katılın!
Daha Fazlasını Okuyun

Sohbete Katıl